7 червня 2024 року проректорка з науково-педагогічної роботи, зовнішніх зв’язків і стратегічного розвитку Олена Арабаджи та завідувачка кафедри соціології та філософії Людмила Афанасьєва взяли участь у Форумі національних меншин (спільнот) України: європейська перспектива, діалог, захист прав, який відбувався у місті Києві.

Форум було присвячено стану реалізації реформи з удосконалення українського законодавства у сфері етнополітики, а також забезпеченню прав національних меншин України в умовах триваючої війни.

У заході взяли участь близько 150 представників державних інституцій, міжнароднихорганізацій, національних спільнот, закладів вищоїосвіти тощо.

На Форумі виступили:

Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції;

 Олександр Корнієнко, Перший заступник Верховної Ради України;

 Катаріна Матернова, Посол Європейського Союзу в Україні;

 Халвард Горсет, Голова Департаменту з питань антидискримінації Ради Європи;

 Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;

 Віктор Єленський, Голова Державної служби Україниз етнополітики та свободи совісті;

 Мартін Мюлек, координатор з питань політики, основ верховенства права, боротьби з шахрайством та фінансового менеджменту Європейської Комісії;

 Микита Потураєв, Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційноїполітики;

 Михайло Спасов, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійнихпоглядів.

У доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубянця було представлені результати соціологічного дослідження науковців МДПУ імені Богдана Хмельницького щодо становища етнічних спільнотна тимчасово окупованих територіях.

Форум став платформою для діалогу та консолідації українського суспільства в умовах повномасштабної війни росії проти України.