За ці довгі 8 місяців повномасштабної війни, Україна стала чи ненайпопулярнішою країною у світі. Відвага, стійкість, свобода, незламність духу, мужність – з такими чеснотами асоціюють український народ у світі сьогодні. Чимало іноземців зацікавилися українською історією, культурою а також вивченням української мови. Так, в Indiana University Bloomington (США) кандидат філологічних наук, викладач кафедри слов’янських мов і культури Світлана МЕЛЬНИК почала викладати безкоштовний онлайн-курс української мови для бажаючих з усього світу.

1 та 8 жовтня 2022 р., у рамках серії щотижневих зустрічей українсько-американської спільноти, відбувся захід під назвою «Російське вторгнення в Україну: голоси студентів  Мелітопольського державного педагогічного університету» (The Russian Invasion of Ukraine: Student Voices of Melitopol State Pedagogical University). Учасниками заходу стали викладачка кафедри теорії і методики музичної освіти і хореографії  доцент ПАЩЕНКО І.М. а також студенти спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво): СТРУКОВА Софія, РЯБУШИНА Раїса та ЮЛЮГІН Володимир. Під час зустрічі студенти поділилися розповідями про особисте життя, приділили велику увагу ролі української культури, науки й освіти у подоланні конфліктів та запобіганні війни у майбутньому. І звичайно, студенти розчулили присутніх своїми чудовими голосами, заспівавши українські народні пісні з репертуару Квітки Цісик, американської співачки з українським походженням.

Подібні зустрічі демонструють високий ступінь зацікавленості Україною у світі зі сторони її міжнародних партнерів, розкривають сутність єдності думок щодо російської загрози та сприяють поширенню інформації про реальний хід справ для людей по всьому світу, що радо допомагають Україні. Усі присутні з великою вдячністю виявили неабиякий інтерес до заходу та запросили студентів МДПУ до участі у навчально-виховному заході приуроченому вивченню історії української культури американськими студентами що відбудеться у Indiana University Bloomington (США).