30 січня 2023 року директор Центру із дослідження нематеріальної культурної спадщини народів Приазов’я доцент Олена Арабаджи взяла участь у онлайн-обговоренні Концепції державної національно-культурної цільової програми «Єдність у розмаїтті» на період до 2032 року.

З привітанням до учасників заходу звернувся Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський, який у своєму виступі підкреслив, що Концепція спрямована на реалізацію міжнародних зобов’язань України з урахування контексту військової агресії росії проти України та наслідків політики російської насильницької асиміляції, що тривала кілька століть. Голова Ради національних спільнот України Ашот Аванесян нагадав учасникам обговорення,  що Концепція та відповідна їй програма є складовими виконання рекомендацій Європейської Комісії від 17 червня 2022 року: «завершити реформу правової бази для національних меншин, яка зараз готується, згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, і прийняти механізми її негайного та ефективного впровадження».

Доцент Олена Арабаджи працювала у робочій групі «Сфера релігії та етнополітики» та внесла на обговорення проект створення родинного дому для корінних народів України у Галичі. У своєму виступі вона відзначила плідну діяльність нашого Університету як дослідницького інтеркультурного центру Запорізького краю.