21 листопада 2022 р. директор Центру із дослідження нематеріальної культурної спадщини народів Приазов’я МДПУ імені Богдана Хмельницького доцент Арабаджи О.С. взяла участь у важливих заходах з питань державної етнополітики.

Зустрічі відбулись у форматах відеоконференції у режимі он-лайн. Перша зустріч з представниками Консультативного комітету Рамкової конвенції Ради Європи була присвячена впливу агресії російської федерації на стан національних спільнот України. Були обговорені виклики, з якими стикаються національні спільноти та дії влади для захисту етнічних спільнот під час воєнного стану.

Олена Семенівна презентувала проект «Етнічні спільноти і спільність: запорука громадської активності та довіри», який було виконано у вересні-жовтні 2022 р. науковцями Університету за грантової підтримки Ради Європи.

Друга зустріч відбулась з членами Комітету Верховної ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин. На громадське обговорення було винесено проект Закону України «Про національні меншини (спільноти) України». У обговоренні взяли участь перший заступник Голови ВР України Корнієнко О.С., Перший заступник голови Комітету Ткаченко М.М., модерував захід Голова подкомітету з питань прав людини Тарасенко Т.П.

У ході активного діалогу відбулось обговорення основних новацій та дискусійних положень законопроекту. Доцент Арабаджи О.С. у своєму виступі зазначила, що створення належних умов для реалізації захисту прав усіх осіб, які належать до етнічних спільнот, є обов’язком кожної демократичної держави.