Цього року, 24 листопада по всій Україні проходять заходи, присвячені трагічній даті – 85-им роковинам Голодомору 1932-1933 років.

Напередодні цього дня, студенти та викладачі університету вшанували пам’ять загиблих в цей період.

Кажуть, що минуле не належить нікому. Воно — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

Довідка:

День пам’яті жертв голодомору — щорічний національний пам’ятний день в Україні, який випадає на четверту суботу листопада. У цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. Зокрема, в Києві біля Меморіального знаку «Свічка пам’яті», в церемоніальних заходах беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, чиновники з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські та культурні діячі.

Також в цей день о 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі бажаючі несуть свічки до пам’ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *