Творча студія у Центрі болгаристики27 лютого 2020 р. у Центрі болгаристики МДПУ імені Богдана Хмельницького відбувся інтердисциплінарний науково-культурний захід «Творча студія: Баба Марта» за програмою проведення днів Болгарії в університеті, який організували лектор болгарської мови, літератури та культури д-р Красіміра Колева і співробітники Центру доценти С.І.Пачев і В.М.Пачева.

На запрошення декана природничо-географічного факультету Л.М.Донченко гостем заходу був учнівський фольклорний колектив «Охрімовскі цветянца» Охрімівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області. Діти показали чудову театралізовану етнографічно-фольклорну програму «Баба Марта», у якій розкрили болгарські народні звичаї, присвячені приходу весни.

Після вистави діти разом із колективом Центру болгаристики взяли участь у майстер-класі із виготовлення «мартенічок» – спеціальних весняних оберегів, які поширені у болгар та в інших балканських народів. А також познайомилися із чудовою колекцією «мартенічок», підготовленою знавцями болгарських народних традицій, давніми друзями Центру болгаристики М.Косяченко та М.Большаковою.

Майстер-клас відбувся в кабінеті інтерактивного навчання, який було обладнано у 2017 р. за програмою МЗС Республіки Болгарія «Болгарська допомога з метою розвитку». У цьому році наш університет вдруге бере участь у програмі «Болгарська допомога з метою розвитку». Нині реалізація проєкту передбачає обладнання багатофункційного центру інтерактивної віртуальної академічної мобільності на природничо-географічному факультеті.

Охрімівські школярі вже не вперше є гостями Центру болгаристики. Минулого разу, у грудні 2019 р., вони представили етнографічно-фольклорну програму до святкування Дня Святого Миколая. «У стінах МДПУ ми почуваємося дуже затишно», – написала у своєму пості у Фейсбуці керівник колективу «Охрімовскі цветянца» Ірина Чурса. І це не випадково, адже співпраця із загальноосвітніми школами є одним із основних пріоритетів нашого університету.

Інформацію підготувала доцент В.М.Пачева

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *