«Туризм та культурна спадщина Мелітопольщини: сьогодення та майбутнє»Днями на природничо-географічному факультеті відбувся круглий стіл «Туризм та культурна спадщина Мелітопольщини: сьогодення та майбутнє».

Захід зібрав для дискусії всіх охочих, спеціалізація яких пов’язана з туризмом, а саме: працівників відділу охорони культурної спадщини та туризму КЗ «Районний центр культури» МРР ЗО, комунального закладу «Районний центр культури» МРР ЗО, науково-педагогічних працівників кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства

Присутніх привітала декан природничо-географічного факультету Донченко Л.М. Вона акцентувала увагу на тому, що події в нашій державі зламали багато звичних речей. Але це не означає, що життя спинилося і люди перестали шукати знайомства з рідним краєм. «Навпаки, сьогодні разом з підйомом патріотизму зростає й інтерес до пам’яток України, до нашої історичної спадщини. Туристична галузь шукає нові маршрути, нові об’єкти, а ми намагаємося запропонувати людям нові туристичні продукти».

Завідуюча відділом охорони культурної спадщини та туризму комунального закладу «Районний центр культури» МРР ЗО Панасенко Ю.П. презентувала культурну спадщину Мелітопольського району, зупинившись детально на кожному туристичному об’єкті Мелітопольщини.

Проректор із заочної форми навчання, директор науково-методичного Центру із вивчення нематеріальної культурної спадщини народів Приазов’я Арабаджи О.С. розповіла гостям університету про історію утворення і роботу Центру. «Мелітополь є багатонаціональним регіоном України. Більш як 250 років тому тут оселились українці, болгари, чехи, албанці, євреї, караїми, татари. Етнічні групи зберегли свою рідну мову, національні традиції, пісні та танці тощо. Слід відзначити, що в червні 2018 року МДПУ увійшов у мережу університетів південно-східної Європи для вивчення нематеріальної культурної спадщини під егідою ЮНЕСКО».

Завідуюча кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства Арсененко І.А. приділила особливу увагу інформації про науково-практичну та інноваційну діяльність науково-дослідної лабораторії рекреаційної географії та туризму МДПУ. Ірина Анатоліївна розкрила загальні і пріоритетні напрямки діяльності лабораторії.

Підсумовуючи зустріч, директор КЗ «Районний центр культури» МРР ЗО Фтіц В.С. і декан факультету Донченко Л.М. наголосили на важливості тісної співпраці.

Залишити відповідь