Центру соціологічних досліджень МДПУ ім. Б. Хмельницького випала честь попрацювати разом з Комунальною Установою «Агентство розвитку Мелітополя» над реалізацією проєкту Ради Європи ІСС «Впровадження та залучення культурного різноманіття на міжнародному рівні» (липень- листопад 2020 р.). Партнером Мелітополя у даному проєкті є австралійське інтеркультурне місто Балларат.

З самого початку міста-партнери будуть працювати над підвищенням рівня інтеркультурної компетентності, що включає проведення трьох інтерактивних вебінарів для майбутніх тренерів, які буде проводити міжнародний експерт з інтеркультурної політики Ксенія Хованова-Рубікондо. Це свого роду тренінг для тренерів. Підготовлені тренери будуть в свою чергу проводити навчання для цільових груп вже на місцях. Спільна робота Центру соціологічних досліджень  разом з Ксенією Ховановою-Рубікондо включатиме розробку інструментарію й індикаторів оцінки інтеркультурної компетентності; здійснення картування інтеркультурної компетентності; проведення оціночного та порівняльного аналізу результатів дослідження для оцінки впливу проєкту.

Основними результатами проєкту стануть  набір інструментів і методик для підвищення інтеркультурної  компетентності, включаючи навчальний модуль та керівництво для місцевих органів влади, а також підготовку тренерів, які представляють широке коло секторів суспільства, включаючи державних адміністраторів, засоби масової інформації і поліцію.

Результати проєкту  будуть використовуватися 140 інтеркультурнимимістами (більше ніж  30 країн світу), учасниками  Програми Ради Європи Інтеркультурні міста.

Бажаю успіхів в реалізації цього амбітного проекту. Адже його результати  забезпечать не тільки набуття й передачу нових знань і навичок з інтеркультурної компетентності, а й сприятимуть здобуттю обміну передовим досвідом міжнародної співпраці як між містами – партнерами, так й між Мелітопольським державним педагогічним університетом та університетом міста Балларат.

Ректор Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б.Хмельницького,

проф. Солоненко А.М.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *