Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги спільно з іншими патріотичними організаціями оголосили про проведення щорічного Всеукраїнського літературного конкурсу імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!».
 
До участі у Конкурсі запрошуються учні 10-11 класів, студенти, аспіранти, науковці, краєзнавці. Конкурс проводиться на безоплатній основі.
 
Прийом конкурсних робіт триває з 1 квітня до 1 липня 2022 року.
 
Довідково:
Конкурс проводиться щороку з метою утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів – патріотизму, відданості справі державотворення, ушанування учасників українських національно-визвольних змагань.
 
Основними завданнями Конкурсу є утвердження в свідомості та почуттях громадян патріотичних цінностей, переконань і поваги до своєї країни, її Історії та Незалежності, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів – патріотизму, відданості справі державотворення, вшанування учасників українських національно-визвольних змагань нашого народу ХХ – ХІ століть.
 
Інформація про результати Конкурсу розміщується у засобах масової інформації, на сторінках соціальної мережі фейсбук, зокрема Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги.
 
Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» № 2297-VІ від 1 червня 2010 року.
 
Конкурс поводиться у таких номінаціях:
І. Художні твори (прозові та поетичні твори про події та учасників національно-визвольного руху; про волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у російсько-українській війні).
ІІ. Переклад поезій Олени Теліги і Олега Ольжича іноземними мовами.
ІІІ. Документально-публіцистичні твори (нариси та есеї про учасників національно-визвольних змагань, зокрема, членів УВО, ОУН, УПА; нариси про учасників російсько-української війни, інтерв’ю з ними, репортажі з місць воєнних дій).
IV . Наукові праці (дослідження на основі архівних джерел, зокрема, відкриття невідомих історичних фактів).
V. Буктрейлери — короткі аматорські відеоролики, зняті за мотивами книг про визначних діячів національно-визвольного руху.
На Конкурс подаються оригінальні твори, написані українською мовою, які раніше не оприлюднювалися, зі світлинами, фотодокументами та іншими ілюстраціями (при наявності). Обсяг роботи: до 50 сторінок у форматі Word (міжрядковий інтервал 1,5, шрифт Times New Roman, кегль 14). Буктрейлери подаються у форматі mp4.
 
Конкурсні роботи І-ї, ІІ-ї та ІІІ-ї номінацій надсилаються за адресою: bibliovv@ukr.net «Конкурс, оргкомітет».
Конкурсні роботи ІV-ї та V-ї номінацій надсилаються за адресою: taniaoliinik0308@gmail.com «Конкурс, оргкомітет».
 
До конкурсної роботи додається окремий файл з інформацією про автора за такою формою:
• номінація і назва конкурсної роботи;
• ПІБ та фото автора конкурсної роботи;
• навчальний заклад або місце роботи автора, фах;
• електронна пошта і номер мобільного телефону автора;
• поштова адреса автора для пересилки збірника Конкурсу.
 
Починаючи з 1 вересня до 13 грудня, журі Конкурсу розглядає конкурсні роботи та шляхом прямого відкритого голосування визначає кращі з них. Кожна з номінацій має 1-е, 2-е, 3-є місця. Результати голосування за номінаціями оголошуються відразу після підведення підсумків.
 
Журі Конкурсу також може встановити до трьох заохочувальних відзнак для конкурсантів, які не стали переможцями, але їхні конкурсні роботи привернули увагу і здобули схвальну оцінку журі .
 
Критерії за якими оцінюватимуться твори:
— оригінальність художнього задуму;
— яскравість і самобутність твору, глибина осмислення теми патріотизму;
— новизна та достовірність архівних знахідок, рівень їхнього аналізу, коментарів до них.
 
Буктрейлери оцінюються за такими критеріями:
— змістовність презентації книги;
— майстерність анімації;
— рівень володіння інформаційно-комунікаційними технологіями.
 
Переможці Конкурсу отримують звання лауреата та нагороджуються спеціальним дипломом відповідно до номінації.
 
Кращі конкурсні роботи ввійдуть до збірника Конкурсу.