Тематичні заходи до Всесвітнього дня мігруючих птахів Протягом квітня-травня 2019 р. кафедрою екологічної безпеки та раціонального природокористування Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького проведено тематичні заходи до Всесвітнього дня мігруючих птахів, а саме:

  1. В рамках НДР кафедри у березні проведено облік у колоніях грака, баклана великого і мартина жовтоногого на островах Молочного лиману, Обітичної затоки та в межах міста. Метою обстеження було виявлення використання птахами поліетилену під час будівництва гніздівель, а також зустріч поліетилену у кормових залишках мартина жовтоногого.
  2. Досліджувалось використання поліетилену птахами (грак, горлиця садова, шпак) в умовах міста. Зібраний науковий матеріал використовують студенти при написанні курсових і дипломних робіт.
  3. В квітні викладачі кафедри спільно зі студентами (спеціальність 101 Екологія) провели суботник. Було проведено прибирання району колоній гніздування грака від побутового сміття і поліетилену.
  4. В Інтернет газеті «Ремез» (№83, квітень 2019 р. (Алмати, Казахстан)) надрукована стаття «Не пропусти своє свято» про міжнародні свята, присвячені орнітологічній тематиці, у т.ч. Всесвітньому дні мігруючих птахів.
  5. Проведено спостереження за весняними мігруючими прахами зі студентами університету і слухачами МАН на трасі майбутньої лінії електромереж (Якимівка – Молочанськ).
  6. Слухач МАН Герасименко Ксенія, під керівництвом проф. Кошелєва О.І., підготувала конкурсну наукову роботу на Всеукраїнський конкурс (Черкаси, травень 2019 р.) про міграції сірого журавля і диких гусей, їх зграях у цей час.
  7. Проводиться реєстрація випадків загибелі птахів від поліетиленових мішків (у жовтоногого мартина – 8 випадків) і рибацької ліски (мартин – 5 випадків, баклан великий – 2 випадки).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *