«Життя таке коротке. Поспішайте творити добро».

Олександр Довженко

19 грудня – одна із найочікуваніших дат у році. День, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими – це свято Миколая.

Іде через віки Україною добрий Святий Миколай. Здавна його свято – особливе, хвилююче, казкове, яке вже давно вийшло із суто релігійного спрямування та стало воістину всенародним. Адже завжди цього дня малюки (та й чимало дорослих) знаходять під подушкою подарунки від свого найулюбленішого Святого.

Він обов’язково прийде. Він обов’язково встигне відвідати всіх на земній кулі. Він не залишить жодного дитячого серця битись із своєю мрією наодинці. Бо на те Він – Святий Миколай. Бо на те ми з вами колись були дітьми, щоб сьогодні стати його помічниками. Ми маємо усі задатки для того, щоби стати добрими ангелами, які допомагають роздавати подарунки у чарівну ніч на Святого Миколая.

Хто такий Святий Миколай? Таємниця його великого й постійного культу між усіма християнськими народами полягає у тому, що він для всіх став символом співчутливого милосердя і жертовної любові до ближнього. Святий Миколай вважається покровителем моряків, торговців, лучників, дітей та студентів.

Допомога всім тим, хто її потребує, завжди була однією з праведних та благородних справ. Благодійність у всіх колах суспільства вважалася справою вихованості та честі.

Студенти та викладачі кафедри екології, загальної біології та раціонального природокористування Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на протязі чотирьох років виступають з ініціативою, організовують та проводять благодійну акцію «Святий Миколай благословляє дітей», щоб 19 грудня – на свято святого Миколая порадувати дітей сиріт, дітей з багатодітних сімей міста Мелітополь та Мелітопольського району солодкими подарунками та іграшками.

От і цього року на заклик викладачів кафедри відгукнулися всі студенти спеціальності 101 екологія, Колодіна Марія студентка спеціальності 014.05 Середня освіта (Біологія та здоровя людини) хіміко-біологічного факультету, Латишева Діана студентка спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) природничо-географічного факультету, Ніколаєнко Крістіна студентка спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика) факультету інформатики, математики та економіки, викладачі (професор Марченко О.А., доцент Воровка В. П., доцент Федюшко М. П., старший викладач Коваленко Д. В., старший викладач Копилова Т. В.) та працівники МДПУ імені Б. Хмельницького (старший лаборант Бабуніч-Стебліна О. А., начальник диспетчерського відділу Якимова І. В.), а також небайдужі городяни (приватний підприємець Блінова Олена) та жителі району (домогосподарка з с. Костянтинівка Батищева Алла). Вони чуйно з поняттям віднеслися до дітей сиріт та дітей з багатодітних сімей та їх потреб.

19 грудня дві групи посланців святого Миколая відправилися на побачення з дітьми. Було відвідано сім’ї в місті Мелітополь, селищах Нове, Костянтинівка та Обільне та ін.

Кожна сімя отримала солодощі та іграшки, канцелярські товари та одяг. Усмішки та веселощі в очі дітей були самою кращою подякою для нас.

Ми намагалися підтримати віру та довести, що все життя святого Миколая – це нескінченні благодіяння і чудеса, подані стражденному людству. Він покровитель землеробства і скотарства, господар земних вод, заступник від бід і напастей, помічник у найважчих справах і обставинах. Він швидко з’являється скрізь, де потрібна його допомога. І нині він приходить до тих, хто кличе його допомогти і заступити від біди. Чудес його не злічити. Усе життя Чудотворця було позначено любов’ю до ближнього. Навіть смерть не перервала його благодатних справ, його чудеса звершаються повсякчас.

 

Доцент кафедри екології, загальної біології та раціонального природокористування М. П. Федюшко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *