24 квітня 2020 року на філологічному факультеті відбулося «Свято науки». Кафедрами методики викладання германських мов і германської філології було проведено щорічну студентську науково-практичну конференцію в он-лайн форматі за допомогою Skype платформи: «Актуальні проблеми функціонування мови і літератури та методів їх викладання в сучасному поліетнічному суспільстві».

Робота конференції відбувалася за секціями:

  1. Проблеми сучасного мовознавства.
  2. Сучасне літературознавство у світлі новітніх наукових досліджень.
  3. Інноваційні технології у теорії та практиці навчання мови і літератури.
  4. Проблеми перекладу в сучасному суспільстві.
  5. Міжкультурна комунікація: комунікативно-когнітивні аспекти.

За традицією конференцію відкрила декан факультету Коноваленко Тетяна Василівна, яка привітала студентів зі святом, побажала всім учасникам плідної роботи конференції, цікавих і змістовних доповідей, яскравих вражень від отриманої наукової інформації. Першими на пленарному засіданні конференції вже декілька років поспіль виступають студенти-переможці Всеукраїнських студентських конкурсів наукових робіт. Конференція квітня 2020 не була виключенням. Перше слово для доповіді було надано студентці ІІ курсу магістратури Юлії Пчелі та студентці І курсу магістратури Вероніці Лазаренко, які посіли ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі з філологічних досліджень, який проходив у Київському лінгвістичному університеті.

Роботу конференції продовжили Павленко Н., Мищанова В., Дяковська І., Нго Т. та інші студенти. На особливу увагу заслуговувала доповідь Павленко Насті, яку було і написано, і представлено на конференції англійською мовою.   Студенти природничо-географічного факультету, які також здобувають філологічну освіту, об’єдналися у групу «Проблема лінгвістичних досліджень ономастики англомовних країн» в межах роботи секції «Проблеми сучасного мовознавства». Студенти Блищик М.В., Опашко Г.І., Передерій Д.М., Рішко А.Р, Шелудько О.М., Чонка Д.В. виступили зі змістовними доповідями з теми дослідження своїх курсових робіт з германської філології. Підібрана тематика науково-дослідних робіт була цікавою, оскільки лінгвістичні дослідження були пов’язані з топонімікою англомовних країн і ономастичною лексикою. Цікавою й плідною також була робота учасників конференції, які досліджували наукові проблеми функціонування німецької мови.

Слід зазначити, що в цьому році, завдяки он-лайн формату проведення, студенти заочної форми навчання також взяли активну участь у роботі конференції. Їх доповіді були аргументованими, забезпеченими великою кількістю цікавих прикладів. Крім того, учасники конференції використовували презентації, які сприяли кращому розумінню суті досліджуваних проблем.

Всі учасники конференції оприлюднили результати досліджень у збірнику наукових праць студентів філологічного факультету «Студентські наукові студії», редактором якого є викладач кафедри германської філології Куликова Людмила Анатоліївна.

Інформацію підготувала Матюха Г.В.

Залишити відповідь