Протягом 29 і 30 вересня 2021 року в місті відбулися чотири експертні панелі в рамках розробки Концепції інтегрованого розвитку Мелітополя до 2030 року, в яких взяли участь викладачі і студенти факультету Інформатики, математики і економіки спеціальності «Соціологія». Метою такої роботи була дискусія у професійному колі щодо гіпотез та пропозицій з розвитку міста, напрацьовані експертами та експертками міжнародної та локальної робочої групи. Студентство поряд з представниками фахових установ, закладів і організацій міста мало нагоду визначити своє бачення, ідеї, прогнози за чотирма напрямками: «Освіта», «Культура», «Мобільність і транспортна інфраструктура» і «Екологія».

Такий формат роботи дозволив не лише проявити студентам власну активність, а й познайомитись і поспілкуватися зі стейкхолдерами, почути їхні запити і прогнози. Неодмінною складовою такого спілкування стало і уточнення, напрацювання матеріалів щодо власних наукових розробок над якими працюють студенти в межах свої тем курсових і кваліфікаційних робіт, адже за всіма напрямками експертних панелей під час дискусій і презентацій було висловлено багато інноваційних і змістовних пропозицій, заснованих на реальному досвіді діяльності фахівців та міжнародних трендах.

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», а її партнерами в нашому місті виступають Мелітопольська міська рада і Агенція розвитку Мелітополя.