15 березня 2023 року директор Центру із дослідження нематеріальної культурної спадщини народів Приазов’я, доцент кафедри географії та туризму Олена Арабаджи  взяла участь у Другій координаційній зустрічі з підтримки охорони нематеріальної культурної спадщини України, яка була організована Секретаріатом ЮНЕСКО з питань конвенції 2003 року.

Нагадаємо, що МДПУ ім. Б. Хмельницького з 2018 року є активним учасником мережі університетів південно-східної Європи, які досліджують нематеріальну культурну спадщину своїх країн. Цю мережу було створено Регіональним центром з охорони нематеріальної культурної спадщини (Республіка Болгарія) під егідою ЮНЕСКО.

З вітальними словами до учасників конференції звернулись: Тім Куртіс – представник ЮНЕСКО, Секретар Конвенції 2003 року з охорони нематеріальної культурної спадщини; Катерина Чуєва – заступник Міністра культури та інформаційної політики України. Директор Центру розвитку «Демократія через культуру» Олександр Буценко представив проект України «Навчатися та вчитися за допомогою живої спадщини», підтриманий Фондом ЮНЕСКО у 2022/2023 рр.

В обговоренні нових ідей взяли участь Ганна Чмиль, директор Інституту культурології НАМ України, Валентина Дем’ян, голова Експертної ради з питань НКС при Міністерстві культури та інформаційної політики України, Євген Клопотенко, український кулінарний експерт, Олена Іщенко, в.о. директора УКЦД та інші.

У своєму виступі доцент Арабаджи  Олена відзначила виклики та загрози збереження культурної спадщини етносів Приазов’я в умовах тимчасової  окупації.

Підбиваючи підсумки, Фуміко Огіната, завідувач менеджменту програм підрозділу живої спадщини ЮНЕСКО, зазначила, що солідарна підтримка Україні триватиме і надалі.