Компанія Microsoft розробляє абсолютно нову операційну систему, яка поки носить кодову назву Lite OS і буде призначатися для слабких комп’ютерів. В інтерфейсі будуть присутні як помітні і фундаментальні риси, властиві продуктам Microsoft, такі як кнопка “Пуск”, яка переїхала в середину нижньої панелі, так і нетипові елементи, наприклад, рядок пошуку на заголовному екрані, які були «підглянуті» у Chrome OS.

Сам факт існування і активного розвитку останньої, можливо, і змусив найбільшого виробника ПО почати розробку полегшеної версії Windows. У разі успіху Microsoft зможе міцно закріпитися в освітньому секторі, де як раз затребувані рішення з бюджетним залізом і базовими завданнями.

З неприємних особливостей згадується «прив’язка» користувача до Microsoft Store, без можливості встановлювати додатки зі сторонніх джерел. Але досвід багатьох попередніх випусків Windows говорить про те, що подібні заборони будуть носити тимчасовий характер або все одно мати якусь альтернативу.

Очікується, що Microsoft проведе презентацію Lite OS в травні поточного року на своїй щорічній бізнес-конференції Build 2019.

Як уточнюється, ОС зараз в стадії тестування. Презентувати її можуть до кінця 2019 року.

Нарешті, за інформацією видання Arstechnica, компанія Google випустить першу готову збірку ОС Android Q. Чи станеться це вже в четвер, 7 березня. Правда, це буде версія для розробників і вийде вона тільки на смартфонах Google Pixel. Основна презентація десятої операційної системи Google відбудеться 7 травня на конференції Google I / O 2019. Приблизно в цей же час свіжа ОС стане доступна для всіх.

ОС Android Q прибере сенсорну кнопку «Назад», додасть темну тему і повноцінне 3D-сканування особи. Останнє допоможе користувачам розблокувати свої гаджети, оплачувати покупки і проводити інтернет-платежі.

Інформацію підготував інформаційно-обчислювальний центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *