Шостий випуск сертифікаційної освітньої програми «Медіапедагогіка» з підвищення кваліфікації для директорів та заступників директорів закладів загальної середньої освіти Мелітопольського району відбувся 16 березня 2019 року.

Програма занять спрямована на розвиток компетентності медіаграмотності та надання методичного інструментарію для реалізації завдань впровадження основ медіаграмотності в освітній простір Нової української школи.

Особливу увагу учасників зосереджено на тому, що у більшості західних країн навчання медіаграмотності передбачає формування критичного  мислення  та  автономної  від  медіа, а не тільки на опанування медіаобладнання та використання можливостей медіа в навчальному процесі.

На наших тренінгах ми наполягаємо на тому, що це не навчання за допомогою медіа, а навпаки, вивчення  принципів  роботи  останніх.  Її  метою  визнають таке  підвищення  рівня  медіаграмотності  особистості, коли  людина набуває навичок аналізувати й оцінювати навколишній медіаконтент.

Робота учасників на тренінгу побудована з використанням інтерактивних методів навчання, серед яких: брейнстормінг, рольова гра, рефлексивна гра, дискусія, диспут, комунікативний проект, ігри-енерджайзери, творчі вправи, декодування інформації тощо. Також більшість завдань учасники виконували у середовищі онлайн дошки Padlet.

Учасники познайомились з основними поняттями і сутністю медіаграмотності, проаналізували причини медіаграмотності в Україні, встановили роль критичного мислення і важливість дотримання критичної дистанції по відношенню до медіа, визначили своє особисте медіаполе та дізналися чи варто змінювати інформаційні і комунікаційні пріоритети та звільнятися від медіазалежності. Дізналися кому належать популярні українські телеканали та зрозуміли як формується порядок денний у ЗМІ. Створили упаковку інформаційного продукту та визначили обов’язкові складники інформації, які мають бути зазначені на упаковці інформпродукту, які має знати споживач.  Показали як функціонують мас-медіа і до яких цілей вони прагнуть, а також зрозуміли яким чином ЗМІ впливають на свідомість людей і які маніпулятивні технології використовують, чим пояснюється специфіка їх редакційної політики. Акцентували увагу на тому, чому медіа не об’єктивні, які психологічні механізми впливу на людину вони здійснюють.

Під час тренінгу учасники вчилися аналізувати медіатексти, тримати критичну дистанцію по відношенню до медіа, відрізняти факт від судження та виявляти маніпуляції в медіа.

Директори та заступники директорів шкіл Мелітопольського району за результатами навчання отримали сертифікати підвищення кваліфікації, що відповідають вимогам «Порядку видачі сертифікатів про проходження підвищення кваліфікації відповідно до рішення колегії Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 15.05.2018 (протокол № 3) та Наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 29.11.2018 № 711».

Запрошуємо всіх бажаючих на навчання за сертифікатною освітньою програмою «Медіапедагогіка».

Залишити відповідь