Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана  Хмельницького і далі продовжує свою роботу щодо реалізації Концепції нової української школи.

У червні 2018 року на базі університету було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Особистісно-професійний розвиток вчителя в умовах реалізації Концепції  нової української школи», під час якої  заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей зазначив, що «сучасний педагог має постійно працювати над удосконаленням професійних навичок, бути допитливим та небайдужим до змін. Очевидно, що теперішнє покоління дітей житиме вже в іншому світі, і цей процес – невідворотній. Зі свого боку ми маємо забезпечити вчителів необхідними інструментами та знаннями»

Сьогоднішній візит Марини Порошенко підтверджує, що університет правильно обрав напрямок розробки та впровадження сучасних інноваційних технологій в освітньому просторі, окреслення  траєкторії  набуття фахової майстерності, стимулювання до особистісного та професійного зростання майбутніх педагогів та практикуючих фахівців.

Під час презентації локації МДПУ  імені Богдана Хмельницького ректор університету Солоненко А. М. розповів присутнім, що реалізація Концепції  нової української школи та інклюзивної освіти відбувається у співробітництві з управліннями освіти міста та районів. При Університеті створені Психологічний центр та Центр корекційно-розвивальних технологій, які надають допомогу дітям, батькам, студентам та практикуючим спеціалістам. Також створена та працює  «Методична майстерня педагога нової української школи».

Анатолій Миколайович зазначив, що викладачі університету є досвідченими спеціалістами та новаторами впровадження авторських інноваційних розробок в культурно-освітній простір закладів вищої та загальної освіти.

До  уваги Марини Порошенко та учасників конференції були представлені авторські інноваційні психодіагностичні та психотерапевтичні технології  викладачів кафедри психології, які сприяють гармонізації та розвитку особистості. Цільовою аудиторією є діти, батьки, студенти та практикуючі спеціалісти. Це робота з природними матеріалами (камінцями), кольоровою манкою, водяна анімація Ебру, метафоричні карти, пісочна анімація та кінетичний пісок.

Марина Порошенко долучилась до процесу використання техніки водної анімації Ебру, який  проводила старший викладач кафедри психології  Олена Титаренко. Перша леді з зацікавленням малювала на воді та відтворювала свій особистий внутрішній світ.

Кафедрою початкової освіти представлені методичні наробки викладачів стосовно впровадження сучасних методів, прийомів навчання в НУШ: новітня техніка презентації – скрайбінг «Критичне мислення. Медіаграмотність», техніка інтерактивної технології «Асоціативний кущ» на тему: «Конфлікт», прийом пантоміма «Процес вирішення конфліктів», технологія створення моделі тематичної папки «Лепбук», технологія проведення новітньої форми інтерактивного навчання «Ранкові зустрічі» та ін.

Все це підтверджує, що Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького цілеспрямовано та ефективно рухається по шляху сприяння розвитку  особистісного та професійного зростання учасників культурно-освітнього простору.

Залишити відповідь