Розібратися в цих питаннях та створити свій різдвяний вінок мали змогу учасники сертифікатної програми з флористики кафедри ботаніки і садово-паркового господарства.

На перший погляд може здатися, що різдвяний вінок – це тільки західна традиція. Проте, у наших православних храмах до свята Різдва Христового ікона на аналої прикрашається красивою ялинковою композицією. А вдома різдвяний вінок можна повісити на стіну або покласти на стіл, встановивши в центр ікону Різдва Христового або високу свічку. Взагалі традиція прикрашати будинки, церкви, будівлі до Різдва йде ще з початку XVIII століття. Ялинки, хвойні гірлянди, восьмикінцеві зірки, скляні кулі – все це вже звичні нам атрибути зимових свят.

У деяких народів кругла форма зимового вінка спрадавна асоціювалася з формою колеса і багато тисячоліть тому, задовго до появи християнства, символізувала собою Сонце. А в дні зимового сонцестояння (кінець грудня) існувало свято відродження Сонця, коли день починав зростати, і світло здобувало перемогу над темрявою. Тому не можна стверджувати, що різдвяний вінок – тільки християнська традиція. Всі земні культури нерозривно пов’язані між собою, і сучасні звичаї мають найглибші коріння, що пронизують історію на багато тисячоліть…

Раніше всі вінки створювали своїми руками з ялинових або ялицевих гілок, прикрашали яблуками, солодощами і червоними стрічками. Пізніше такий вінок стало досить просто купити в магазині, та й прикраси його змінилися – тепер продаються найрізноманітніші вінки: плетені з хворостин, вічнозелених рослин, повністю створені з яблук, шишок, тканини, паперу або новорічних кульок тощо.

Фантазія сучасних дизайнерів невичерпна! Вінки з яскравими вогниками прикрашають магазини, салони, офіси фірм. Тепер це досить модний різдвяний атрибут.

Сьогодні Різдво дещо трансформувалося з релігійного у красиве сімейне свято, правила проведення якого вже не такі суворі. До Нового Року і Різдва ми готуємося, ставимо ялинку, прикрашаємо наш будинок, адже це створює дивовижну атмосферу – очікування свята. І все-таки, ніщо не зрівняється з прикрасами, виготовленими власними руками у родинному колі! Створені з веселою фантазією, терпінням і майстерністю, вони приносять нам ту теплоту і радість, яку не купиш у магазині.

У ході практичної частини заходу дівчата під керівництвом професійного флориста Коваленко Д.В. створювали власний різдвяний вінок: вчилися працювати з клейовим пістолетом і декоративними матеріалами, запам’ятовували дизайнерські секрети, придумували композицію і комбінували кольори.

Віночки вийшли дуже красивими, святковими, і разом з тим затишними і домашніми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *