Мелітополь з 2008 року активним учасником Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста». В Інтеркультурному Мелітополі в гармонії й злагоді проживають різні етноси й національності, співіснують і розвиваються православна, греко- та римо-католицька, мусульманська, караїмська, іудаїстська, протестантські, буддистська, крішнаїтська конфесії.
 
Через важливе стратегічне розташування (перетин європейських автомагістралей та наявність залізничної лінії міжнародного значення до окупованого Кримського півострова) український багатокультурний Мелітополь з 25 лютого 2022 року перебуває у тимчасовій окупації в наслідок російської військової агресії.
 
Однак ми не боїмось труднощів, й як ніколи згуртовані задля перемоги. Не дивлячись на різне етнічне походження, релігійну та конфесійну приналежність всі ми намагаємося робити все, що може підтримати наших воїнів під час захисту нашої держави.
 
Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького ініціює акцію на придбання квадрокоптерів для Чеченского Батальона імені Шейха Мансура, який зараз воює на Запорізькому напрямку, тим самим наближуючи день деокупації Мелітополя.
 
Наша сила – в нашій єдності, незламності, вірі в перемогу! Приєднуйтесь до ініціативи!
 
Кошти будуть перераховані на номер 5375414116530378 (Олександра Коваленко) яка є членкинею «Капеланского батальону Маріуполь» та магістранткою МДПУ.