25 вересня 2018 р. в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулась авторська презентація книги «ОУН на території Запорізької області. 1940-1945. Документи та матеріали» Юрія Щура, кандидата історичних наук, директора Запорізького науково-дослідного центру «Спадщина».

Презентацію відвідали викладачі природничо-географічного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Нове видання складається з трьох частин. У першій подано комплексне дослідження історії діяльності Організації українських націоналістів на території Запорізької області під час німецької окупації та перший післяокупаційний рік.

У другому розділі подано 84 документи про діяльність ОУН на Запоріжжі, питому вагу яких складають раніше засекречені матеріали спецслужб.

У третій частині опубліковані зібрані автором фотографії членів націоналістичного підпілля на Запоріжжі. У книзі багато документів і фотографій, пов’язаних саме із Мелітополем та Мелітопольським районом.

Про автора: Сфера наукових інтересів Юрія Щура охоплює історію українського націоналістичного руху на Наддніпрянщині (1920-1955 рр.) та Запоріжжі зокрема, участь наддніпрянців у визвольному русі ХХ століття. Він також є автором більше 100 наукових статей з історії визвольної боротьби ХХ століття на Наддніпрянській Україні та ряду книг з цієї проблематики.

Фото з сайту Мелітопольського міського краєзнавчого музею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *