CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ”, її ініціатива Дівчата STEM та UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення організують Всеукраїнський онлайн-хакатон для студенток “Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями”, що відбудеться протягом 3-5 листопада 2021 року. Захід реалізується у рамках проєкту “Трамплін до рівності” за підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. 

Медіапартери:  Studway, Unistudy.

Частка дівчат, які обирають STEM напрями (наука, технології, інженерія, математика)  все ще залишається досить низькою. У всьому світі лише близько 30% дівчат є студентками STEM спеціальностей у вищих навчальних закладах. В Україні ж  згідно останніх даних Держстату на початок 2020/21 навчального року лише близько 10% дівчат навчалися на інженерних спеціальностях, а на спеціальностях галузі інформаційних технологій – близько 17%. 

Щоб вирівняти статистику й зацікавити ще більше дівчат STEM, впродовж 3-5 листопада 2021 року відбудеться онлайн-хакатон для студенток “Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями”. Мета хакатону – підвищити рівень знань дівчат про гендерну рівність та навчити їх дизайн-мисленню, щоб розробити командні проєкти, спрямовані на заохочення дівчаток до технічних спеціальностей.

Протягом трьох днів на учасниць очікують:

  • майстер-класи від експертів/ок з ефективних презентацій та пітчингу;
  • сесія з дизайн-мислення та гендерної рівності;
  • робота в командах над ідеями проєктів, які допоможуть зробити STEM-професії цікавими для дівчат;
  • менторський супровід команд протягом програми хакатону;
  • нагородження учасниць та допомога з розробкою та втіленням проєкту у майбутньому;
  • знайомство та натхненні розмови з успішними жінками в STEM про майбутню кар’єру.

Хто може взяти участь? 

В Хакатоні можуть взяти участь дівчата віком з 16 до 24 років, які є студентками ЗВО та професійно-технічних навчальних закладів та які навчаються на спеціальностях технічного спрямування або є студентками спеціальностей будь-якого іншого спрямування й зацікавлені технологічними сферами та мають мотивацію до участі в Хакатоні.  

Для участі в заході необхідно відправити індивідуальну онлайн-заявку та мотивацію до 28 жовтня включно: https://forms.gle/LTQBnw5aADrLy4uV6