30 серпня на базі Запорізького національного університету відбулась обласна серпнева педагогічна конференція “Незламна освіта Запорізького краю”.

 

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького представляла в.о. ректора університету Наталя Фалько.

У своїй доповіді вона акцентувала увага на тому, що 2022 рік став роком випробувань для нашої країни і для всієї освітянської спільноти.

Це випробування на витримку і стійкість, єднання і взаємодопомогу, мудрість і розсудливість. І головне – це випробування для нашої гідності, поваги до себе, своєї історії та культури, любові до Батьківщини.

Також в.о. ректора нагадала, що місто Мелітополь вже понад 6 місяців залишається у тимчасовій окупації, що створює постійні загрози для здоров’я та життя його мешканців.

Діяльність МДПУ імені Богдана Хмельницького протягом цього часу не припинялась ні на хвилину, проте, постійно виникали серйозні загрози, що він міг залишитись поза межами правового поля нашої держави. Але незважаючи ні на що, дякуючи підтримці МОН, ЗОВА, виконавчій владі міста Мелітополя у травні здійснено процедуру тимчасового переміщення університету на підконтрольну Україні територію, зараз ми знаходимося на базі Комунального закладу вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради.

Це дозволило видати нашим випускникам дипломи, виплатити студентам стипендії, викладачам та співробітникам – заробітну платню, зберегти процеси внутрішнього забезпечення якості, але найголовніше – це те, що університет залишився у правовому полі нашої держави.

Зараз МДПУ імені Богдана Хмельницького упевнено йде вперед і демонструє свою незламність, а у наступному 2023 році святкуватиме 100-річчя свого заснування. Увесь колектив із впевненістю дивимось у майбутнє і може стверджувати, що освітяни – незламні у війні, адже саме освіта будує фундамент нації.