Російська окупаційна влада заперечує європейський вибір України, та й саму незалежну українську державу як націю, а багатокультурний український народ окупанти вважають антируською конструкцією, що не має власного наповнення.

Тому денацифікація України – це її деукраїнізація і деєвропеїзація. Впровадження європейської моделі інтеркультурної взаємодії як інноваційного чинника розвитку багатокультурного Мелітополя на основі зростання рівня поваги, довіри, взаєморозуміння й консолідації громади за участю всіх жителів міста, незалежно від їхнього етнічного походження, віросповідання, віку, статі, освіти є одним з пріоритетних наукових та практичних напрямків розробок Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б. Хмельницького.

Сьогодні, 31 травня 2022 року, в рамках участі Інтеркультурного Мелітополя в реалізації Проєкту Ради Європи «Посилення захисту національних меншин, у тому числі ромів, та мов меншин в Україні» – фаза ІІ, в.о. ректора Наталя Фалько, в.о. проректора з наукової роботи Тетяна Коноваленко, проректорка з заочної форми навчання Олена Арабаджи, директорка Центру соціологічних досліджень Людмила Афанасьєва та доцентка кафедри соціології Ірина Букрєєва Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б. Хмельницького прийняли участь в Онлайн Консультативній зустрічі Ради Європи з національними меншинами та національни/місцевими органами влади (Страсбург, Київ).

З вітальним словом виступили: Торстен Афлебах, Керівник відділу програм інклюзії та боротьби з дискримінацією Ради Європи, Дмитро Лубінець, Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, Людмила Денисова, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Олена Богдан, Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

На зустрічі були обговорені питання: Ситуація національних меншин в Україні (поточні потреби та доступ до гуманітарної допомоги, евакуаційні проходи та служби підтримки ВПО, документація військових злочинів), проблеми освіти національних меншин, а також їх мовні питання під час агресії Російської Федерації проти України, проблеми протидії мові ворожнечі та співробітництву з Радою Європи.

Дякуємо модераторам Стену Ньорлову, Голові Офісу Ради Європи в Україні та Земфірі Кондур, менеджерці Проєкту Ради Європи за організацію цієї важливої зустрічі.