17-21 березня 2025 року представники Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Олександр Кирієнко, Ольга Негрій, Ірина Олійник, Ганна Тутова, Олена Федюнина та Ірина Негрій взяли участь у Міжнародній весняній школі «Інклюзія, соціальна відповідальність та підприємництво. Соціальні інновації для розвитку громад та залучення молоді» для студентів, здобувачів, молодих вчених, аспірантів, докторантів, дослідників, викладачів, представників професійних спільнот та громадянського суспільства, співорганізатором якої є наш університет.
Весняна школа проводилася в рамках імплементації проєкту Центр досконалості Жана Монне «Європейські Студії соціальних інновацій в освіті» – Jean Monnet Centre of Excellence ESSIE – 101085552 – ERASMUS-JMO-2022-COE та у синергії з проєктами напряму Еразмус+ КА2 «Університети-Громади: Посилення співпраці» 10108307 – UNICOM — ERASMUS-EDU-2022-CBHE та Модулю Жана Монне «Практики соціальної та економічної інклюзії в ЄС» – Jean Monnet Module 101127466 – EPSEI – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH.
Також відбувається підтримка сталості проєкту напряму Жана Монне Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій» (SCAES620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR).
Весняна Школа проводилася за підтримки Національного Еразмус+ Офісу в Україні.
26 березня 2025 року відбулося засідання РАДИ МОЛОДИХ УЧЕНИХ ПРИ МОН УКРАЇНИ
МДПУ імені Богдана Хмельницького представляв голова Ради молодих вчених університету Олександр Кирієнко
У ході зустрічі обговорили низку важливих питань, серед яких ключовою темою стало питання оновлення положення конкурсів МОН України. Саме це питання відкрило засідання, і до його обговорення долучилися:
Денис Курбатов – заступник Міністра освіти і науки України
Григорій Мозолевич – генеральний директор Директорату розвитку науки Міністерства освіти і науки України
Надавши роз’яснення щодо проєкту оновленого положення про проведення конкурсного відбору наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок, а також відповіли на запитання учасників.
Також було розглянуто такі питання:
- результати діяльності Офісу підтримки вченого та плани на 2025 рік
- участь РМУ у робочих групах МОН та ВРУ
- розвиток ініціативи «Кампус вченого»
- промоція наукової діяльності через ЗМІ
- проведення онлайн-лекторію для молодих учених
- організація майстер-класів
- реалізація проєкту «Книга захиснику»
- підготовка книги «РМУ – 2024. Кращі практики та історії визнання»
- конкурс «Молодий вчений року – 2024»
- стан міжнародної співпраці та ініціативи зі збереження наукової ідентичності
- меморандуми про партнерство: нові підписанти
- інформаційна кампанія щодо геноциду українців рф
- проведення зустрічей з аспірантами
- стан проведення регіональних зустрічей у 2025 році
- засідання Спілки рад молодих учених
- оновлення складу Ради молодих учених при МОН України
- 1,5 години плідної роботи, активного обговорення та важливих рішень.
Представник Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Євген Топалов бере участь в навчальному візиті до Тартуського Університету, Естонії в межах проєкту KA2 «Підвищення психологічної стійкості та благополуччя університетів у (після)воєнній українській нації | BURN»
В онлайн форматі відбулося чергове засідання Ради молодих вчених Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
Було обговорено наступні питання:
- Обговорення та обрання кандидатур для участі в:
- Конкурсі на присудження премії Верховної Ради України молодим ученим
- Конкурсі на одержання грантів Президента України молодим ученим
- Конкурсі «Молодий вчений року»
- Конкурсі на премію Кабінету Міністрів Украіни за особливі досягнення молоді у розбудові України за 2024 рік.
- Конкурсі на призначення стипендії Мелітопольського міського голови для обдарованої молоді міста
Участь в установчих зборах по створенню Ради молодих вчених при Запорізькій обласній державній адміністрації. Про обрання представників РМВ МДПУ імені Богдана Хмельницького до складу РМВ при ЗОДА.
Працюємо далі! Тримаємо освітній фронт, разом наближаємо перемогу!
УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИЦІ РАДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ МДПУ У ВАЖЛИВОМУ ОБГОВОРЕННІ!
29 січня 2025 року Заступниця голови Ради молодих вчених, асистент кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи Негрій Ольга Іванівна доєдналася до Обговорення щодо внесення змін до ЗУ «Про основні засади молодіжної політики», а саме про УМФ .
Ділимось результатами: відбулася важлива онлайн-зустріч, на якій обговорили внесення змін до Закону України «Про основні засади молодіжної політики», а саме роботу Українського молодіжного фонду
Учасники обговорили, як зробити роботу більш ефективною, а також як спростити доступ до грантів і підтримки для молодіжних ініціатив.
Було піднято низку ключових питань, серед яких: які функції має виконувати Фонд для досягнення максимального результату, як покращити взаємодію між молоддю, державними органами та організаціями, а також як вдосконалити процес надання грантів.
Дякуємо всім, хто приєднався до обговорення! Ваша активна участь і конструктивні ідеї — це те, що дозволить змінювати молодіжну політику на краще.
Спільно ми створюємо майбутнє, яке справді працює на молодь!
Вітаємо представників Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Олександра Кирієнка (перший заступник голови Ради при ЗОДА), Анастасію Сухомлінову (секретар Ради при ЗОДА), Ганну Тутову та Олену Федюніну з обранням до складу Ради молодих вчених при Запорізькій обласній державній адміністрації!
ВІДБУЛОСЬ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ СПІЛКИ РАД МОЛОДИХ ВЧЕНИХ
30 січня 2025 року представники Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького – Олександр Кирієнко, Ольга Негрій, Олена Федюніна, Андрій Сидоренко та Анастасія Сухомлінова – взяли участь у засіданні Спілки Рад молодих вчених.
Було обговорено актуальні питання:
Огляд конкурсів для молодих учених (спікер: пан Олег Маренков)
Від ідеї до опублікованої книги: мій шлях до перемоги в конкурсі «Молодий вчений року» (спікер: пані Каріна Бортун)
Спілка Рад молодих вчених – це платформа для розвитку, обміну досвідом та пошуку нових рішень у науковій сфері. Вона діє при Міністерстві освіти і науки України, сприяючи активізації діяльності молодих учених та примноженню їхніх досягнень.
Наука належить тим, хто готовий змінювати світ!
УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИЦЬ РАДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ УНІВЕРСИТЕТУ У ФОРУМІ «МОЛОДЬ НА МІСЦІ»
Заступниця голови Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького, асистентка кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи, PhD студентка Негрій Ольга Іванівна та членкиня Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького, PhD студентка Негрій Ірина Іванівна взяли участь у Форумі для молодіжних рад «Молодь на місці», який проходив 12-13 грудня у Львові.
На форумі були панельні дискусії:
Чому молодіжні ради потрібні в Україні? Спікери/ки:
Євген Кузнєцов – Керівник програм Львівського регіонального офісу ЮНІСЕФ
Владислав Яцук – Начальник управління молодіжної політики
Міністерства молоді та спорту України
Захарій Ткачук – Виконавчий директор ГО “Молодіжна платформа”
Фасилітована сесія «Де ми є зараз ?» Створення хронології ключових подій, фактів, ініціатив і постатей, що вплинули на розвиток даного сектору.
Фасилітована сесія –
брейншторм в групах: “Куди ми рухаємось? Наше бачення та уявлення про сектор молодіжних рад на майбутні роки”
Презентація посібника “Порадник для роботи молодіжних рад”
Адвокація та захист своїх прав. Спікер:
Ярослав Юрчишин – Експерт у галузі адвокації та боротьби з корупцією, Народний депутат України.
Форум «Молодь на місці» проводиться у межах проєкту
«Програма підтримки молодіжних рад», що реалізується ГО «Молодіжна платформа» в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді у західних областях України», що імплементується ІСАР Єднання за фінансової підтримки ЮНІСЕФ!
Він став платформою для надихаючих дискусій, цікавих інтерактивів та неформального спілкування.
Щиро вітаємо представницю Ради молодих вчених, секретаря Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Анастасію Сухомлінову з обранням до складу галузевої експертної ради!
МОЛОДІ ВЧЕНІ МДПУ – СПІВКООРДИНАТОРИ СТВОРЕННЯ РАДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ПРИ ЗОДА!
4 грудня 2024 року за ініціативи Департаменту освіти і науки ЗОДА відбулася друга зустріч робочої групи для формування складу Ради молодих вчених при Запорізькій обласній державній адміністрації.
Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького представляли – Олександр Кирієнко (заступник голови робочої групи), Анастасія Сухомлінова (секретар робочої групи), Ганна Тутова та Олена Федюніна
Також у зустрічі взяли участь представники Національного університету «Запорізька політехніка», Запорізького національного університету та Запорізького державного медико-фармацевтичного університету.
Ініціативна група продовжила обговорення організації та координації процесу створення Ради молодих вчених при ЗОДА, яка стане платформою для підтримки та розвитку наукового потенціалу молодих дослідників Запорізької області. Було окреслено інструмент подання кандидатур до складу Ради та орієнтовну дату проведення установчих зборів.
Метою діяльності Ради є сприяння реалізації прав молодих вчених щодо їх участі у формуванні та реалізації державної політики у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, захисту їх прав та інтересів та забезпечення їх активної участі у проведенні наукових досліджень!
ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ СПІЛКИ РАД МОЛОДИХ ВЧЕНИХ
15 листопада 2024 року представники Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Олександр Кирієнко, Олена Федюніна, Ганна Тутова та Ірина Негрій взяли участь у засіданні Спілки Рад молодих вчених.
Було обговорено питання:
Стипендія Кабінету Міністрів України для молодих вчених: поради для підготовки подання (спікер: пані Анастасія Сімахова)
«Молодий вчений року» – шлях до нових наукових вершин (спікер: пані Альона Ловська)
Спілка Рад молодих вчених – це постійний захід, який проводиться Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України з метою
обговорення поточних проблем та шляхів їх вирішення;
стану та перспектив розвитку Рад молодих вчених;
методів активізації діяльності та помноження результативності роботи.
Рада молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького продовжує працювати та реалізовувати спальні освітні та наукові задуми!
В онлайн форматі відбулося чергове засідання Ради молодих вчених Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
Було обговорено наступні питання:
- Підготовка річного звіту про діяльність РМВ.
- Участь в робочій групі по створенню Ради молодих вчених при Запорізькій обласній державній адміністрації.
- Участь в проєктах в рамках підписаного меморандуму про створення наукової спільноти рад молодих учених та наукових товариств ЗВО Запорізької області та інших міст.
Працюємо далі! Тримаємо освітній фронт, разом наближаємо перемогу!
IX НІЧ МОЛОДІЖНОЇ НАУКИ -2024 В УМОВАХ ВІЙНИ
8 листопада 2024 року Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України було проведено науково-популярний захід для молодих учених України «НІЧ МОЛОДІЖНОЇ НАУКИ-2024 В УМОВАХ ВІЙНИ».
Мета заходу – популяризація наукових здобутків молодих учених, налагодження співпраці між молодими науковцями, встановлення зв’язків з основними стейкхолдерами та зарубіжними партнерами в умовах війни.
У заході взяли участь майже 50 молодих учених різних галузей знань, з різних регіонів України.
Від МДПУ імені Богдана Хмельницького у заході взяли участь:
Ольга Негрій, викладач-стажист кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи, заступниця голови Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького з доповіддю «Рекомендації для педагогічних працівників та батьків щодо педагогічної підтримки дітей раннього віку у надзвичайних ситуаціях»;
Ірина Олійник, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання, секретар Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького ;
Михайло Олійник старший викладач кафедри спортивних дисциплін з доповіддю «Вплив психологічного клімату на результативність змагальної діяльності в волейболі»;
Олександр Кирієнко, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання, голова Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького з доповіддю «Pedagogical system of formation of health-preserving competencies of the adult population in the USA»;
Учасників заходу привітали Генеральний директор Директорату розвитку науки Міністерства освіти і науки України Григорій Мозолевич та Голова Ради молодих учених при МОН України Олеся Ващук.
Модератором заходу була перша заступниця Голови Ради молодих учених при МОН України Анастасія Сімахова.
Представник Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Євген Топалов у складі делегації, разом з ректором університету Наталею Фалько та деканом факультету соціально-педагогічної та мистецької освіти Наталією Гузь, взяв участь у межах проєкту Erasmus+ ЄС
Щиро вітаємо секретаря Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Ірину Олійник з перемогою в обласному конкурсі для обдарованої молоді у галузі науки! Бажаємо наснаги, нових здобутків, проєктів та нових звершень!!!
УЧАСТЬ У ФОРМУВАННІ СКЛАДУ РАДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ПРИ ЗОДА
1 листопада за ініціативи Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА відбулася зустріч робочої групи для формування складу Ради молодих вчених при Запорізькій обласній державній адміністрації.
Від Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького до складу робочої групи увійшли представники Ради молодих вчених університету – Олександр Кирієнко, Ганна Тутова, Олена Федюніна та Анастасія Сухомлінова.
Також у зустрічі взяли участь представники Національного університету «Запорізька політехніка» та Запорізького національного університету.
Олександра Кирієнка було обрано заступником голови робочої групи, Анастасію Сухомлінову – секретарем робочої групи. Головою робочої групи було обрано професорку НУ «Запорізька політехніка» Анастасію Зеркаль.
Ініціативна група відповідатиме за організацію та координацію процесу створення Ради молодих вчених, яка стане платформою для підтримки та розвитку наукового потенціалу молодих дослідників Запорізької області.
Метою діяльності Ради є сприяння реалізації прав молодих вчених щодо їх участі у формуванні та реалізації державної політики у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, захисту їх прав та інтересів та забезпечення їх активної участі у проведенні наукових досліджень.
Представниця Ради молодих вчених та здобувачка ІІІ (освітньо-наукового) рівня Негрій Ірина взяла участь у Всеукраїнському практикуму з волонтерського менеджменту 25-27 жовтня в м. Дніпро.
На практиці було опрацьовано такі блоки:
розуміння юридичних аспектів волонтерської діяльності та захисту волонтерів та своїх ініціатив;
поглиблені знання з мотивації волонтерів та запобігання вигорянню в команді;
практичні інструменти на кожному етапі циклу роботи з волонтерами.
Учасники мали можливість розвинути свої навички, покращити свої волонтерські ініціативи та зробити внесок у розвиток своїх громад.
Захід відбувся від Української Волонтерської Служби за підтримки Usaid, Unisef Ua, ІСАР Єднання, УНЦПД(Український незалежний центр політичних досліджень) та Центру Демократії та верховенства права.
Вітаємо секретаря Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Олійник Ірину зі здобуттям срібної медалі на міжнародній виставці з інноваційних технологій!
Щиро вітаємо представницю Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Ганну ТУТОВУ з призначенням академічної стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених!
Бажаємо творчого натхнення, нових перемог, звершень та реалізації всіх задуманих планів!
В рамках реалізації Проєкту Ради Європи представники Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Олександр Кирієнко, Ольга Негрій та Ірина Негрій взяли участь у психологічних тренінгах «Від конфлікту до діалогу» та «Лідер-актив-громада»
Представниця Ради молодих вчених та здобувачка ІІІ (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Негрій Ірина з 10-13 жовтня пройшла навчання менторів програми UPSHIFT у Дніпропетровській області.
UPSHIFT – це глобальна програма розвитку молоді, яку ініціював ЮНІСЕФ для підтримки підлітків і молоді у віці від 14 до 24 років. Її мета – допомогти молодим людям розвивати свої соціальні та підприємницькі навички, вирішувати проблеми в своїх громадах і створювати інноваційні проєкти для позитивних змін у суспільстві.
У рамках програми молодь проходить тренінги з розвитку навичок лідерства, проєктного менеджменту, командної роботи та отримує підтримку менторів для втілення своїх ідей. Проєкти можуть стосуватися різних сфер, включаючи екологію, освіту, соціальну інтеграцію тощо.
UPSHIFT дає можливість молодим людям не тільки навчитися новому, але й безпосередньо впливати на своє оточення, розвиваючи проєкти, які мають соціальну користь.
Навчання менторів для програми UPSHIFT UPSHIFT Україна реалізовано за участі імплементуючого партнера – громадська організація «Заходи» ГО Заходи при підтримці Юнісеф UNICEF Ukraine
Представниця Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Альона Чорна взяла участь у І міжнародній конференції м. Вльора
На базі University of Vlora “Ismail Qemali”(м. Вльора Албанія)
Представниця Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Альона Чорна взяла участь у третій партнерській зустрічі проєкту CREAD4TECH
На базі University of Vlora “Ismail Qemali”(м. Вльора Албанія)
Представниця Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Ганна Тутова взяла участь у навчальному візиті до Чеського університету природничих наук у Празі
Представники Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького взяли участь в забігу «100% Незламності МДПУ», присвяченого Дню фізичної культури і спорту
ОПУБЛІКОВАНА КНИГА «РАДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ: 2023. СИЛА КОМАНД»
На більше, ніж 400 сторінок Книги представлено діяльність 56 Рад молодих вчених закладів вищої освіти та наукових установ України.
У Книзі наведено узагальнену інформацію про діяльність Рад молодих вчених у закладах вищої освіти та наукових установах України.
Сучасний стан та перспективи активності наукової молоді подано для інформування громадськості про самоорганізаційний потенціал молодих науковців та обмін кращими практиками популяризації науки, підтримки громадських ініціатив дослідників.
До команди авторів видання увійшли і незламні молоді науковці нашого Університету – представники Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького, які на 9 сторінках виклали основну інформацію про досвід роботи в умовах релокації ЗВО, активну участь у науковому житті Університету, реалізацію численних проєктів і поділились планами на майбутнє.
Запрошуємо ознайомитися: http://surl.li/figmdm
“Ради молодих вчених України: 2023. Сила команд: інформація про РМВ закладів вищої освіти і наукових установ України. Київ, 2024. 408 с.”
Ці матеріали будуть цікавими для молодих вчених, наукових та науково-педагогічних працівників різного віку, всіх, хто цікавиться проблематикою розвитку науки в Україні та світі!
МДПУ імені Богдана Хмельницького с. 240-248
Заступник голови Ради молодих вчених Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, асистент кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи, здобувач ІІІ (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Негрій Ольга Іванівна та здобувач ІІІ (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, член Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Негрій Ірина Іванівна були учасниками «Літньої школи молодого науковця 4.0» з 12-29 серпня 2024 року (онлайн).
Головною метою діяльності «Літньої школи молодого науковця 4.0» є надання консультативної допомоги молодим вченим, підвищення якості наукових досліджень, професійне зростання та ефективна підготовка конкурентоспроможного вченого в сучасних умовах України.
Координатор проєкту: Катерина Бабікова, доктор економічних наук, асоційований член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.
Головний ментор проєкту: Олеся Ващук, доктор юридичних наук, доцент кафедри криміналістики і директор Центру організації освітньої підготовки та інформаційно-аналітичної роботи Національного університету «Одеська юридична академія».
Програму «Літня школа 4.0» впроваджує Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.
Програма Школи складалася з двох частин:
- Теоретичні лекції, що забезпечують передумови для формування необхідної бази знань, навичок та професійної компетентності.
- Практична частина – бази завдань, націлених на закріплення результатів та допоможуть сформувати особливий індивідуальний професійний портрет учасника Школи.
УЧАСТЬ У НАЦІОНАЛЬНОМУ КУРСІ ДЛЯ МОЛОДІ ДЕРЖАВОТВОРЕЦЬ:ШЛЯХ ДО ВІДНОВЛЕННЯ ДЕРЖАВИ
Заступниця голови Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького, асистент кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи Негрій Ольга взяла участь у національному освітньо-професійному курсі для молоді «Державотворець: шлях до відновлення держави»
Всі 7 днів курсу були присвяченні головним цінностям справжнього державотворця.
Учасники програми мали унікальну можливість наживо поспілкуватися з:
Руслан Стефанчук – Голова Верховна Рада України;
Матвій Бідний – Очільник Міністерства молоді та спорту України;
Anna Mishchenko – директорка Київської школи державного управління імені Сергія Нижного;
Volodymyr Zabela – керівник групи регіонального розвитку ПрАТ «МХП»;
Mykhailo Bno-Airiian – директор зі зв’язків з органами державної влади агропромислового холдингу «МХП», голова комітету з європейської інтеграції Федерації роботодавців України, режисер
Olena Kazmazovska – національна координаторка проєкту EU4Youth IV в Україні, GIZ;
Андрій Шевченко – Голова місії Світового Конґресу Українців в Україні, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді (2015-2021), екс-заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції;
Taras Vysotskyi – Очільник Міністерства аграрної політики та продовольства України;
Ольга Бабій – радницею Секретаря Ради національної безпеки і оборони України;
Віктор Дубовик – генеральним директором Директорату з питань правової політики Офіс Президента України;
Oleksandr Korniyenko – першим заступником Голови Верховної Ради України;
Галиною Юровською – суддею Конституційного Суду України;
Миколою Сєргою – військовослужбовцем Збройних Сил України, очільником Культурний Десант;
Igor Zhovkva – заступником Керівника Офісу Президента України;
Олег Немчінов – Міністр Кабінету Міністрів України;
Mihail Radutsky – Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування;
Олександр Соколов – Заступник Директора Державного бюро розслідувань;
Haider Stanislav – заступник Міністра оборони України;
Viktor Pavlushchyk – голова Національного агентства з питань запобігання корупції та багато інших спікерів.
Програма ініційована Міністерство молоді та спорту України та Всеукраїнський молодіжний центр, реалізується Українська студентська ліга та Київська школа державного управління ім. С. Нижного за фінансової підтримки Фонд “МХП-Громаді”, GIZ Ukraine та NDI Ukraines
УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ СПІЛКИ РАД МОЛОДИХ ВЧЕНИХ
29 серпня 2024 року представники Ради молодих вчених Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Кирієнко, Андрій Сидоренко, Ксенія Лисенко, Олена Федюніна взяли участь у засіданні Спілки Рад молодих вчених.
Було обговорено питання:
Застосування хмарних обчислень для побудови високо навантажених та розподілених систем (спікер: пан Закутинський Ігор – лауреат Технології AI в науці)
Від думки до результату: шлях до лідерства в освітньо-науковій діяльності (спікер: пані Красницька Ольга – лауреат Науково-популярний веб-ресурс (сайт))
Спілка Рад молодих вчених – це постійний захід, який проводиться Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України з метою
обговорення поточних проблем та шляхів їх вирішення;
стану та перспектив розвитку Рад молодих вчених;
методів активізації діяльності та помноження результативності роботи.
Щиро вітаємо представницю Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Ганну Тутову з успішним захистом дисертаціїНехай попереду чекають ще більші звершення, натхнення та нові можливості
Пишаємося
УЧАСТЬ У ФОРУМІ «ВІЛЬНІ МРІЯТИ» 2024
Заступниця голови Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького, викладач-стажист кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи Ольга Негрій взяла участь в Украінському молодіжному форумі «Вільні мріяти» 2024!
Захід відбувся протягом 10-12 серпня і зібрав на одному майданчику близько трьохсот найкрутіших представників та представниць молодіжної сфери з різних куточків України, які працювали в групах над напрацюваннями пропозицій до Концепції програми «Молодь України» на 2026-2030 рр.
Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що з вересня стартують нові державні програми для підтримки молоді. Зокрема, програма «єОселя» з пільговими умовами для молоді, нова програма грантів на власну справу та освітні гранти – програма підтримки абітурієнтів. «Будьте з Україною, будьте в Україні! І хай Україна завжди перемагає!», – наголосив він.
Президент під час Форуму урочисто вручив державні нагороди. А також неформально поспілкувався з молоддю, відповів на питання про розбудову молодіжної інфраструктури, об’єднання молодих українців за кордоном і в нашій країні, тощо.
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив на важливості законодавчих ініціатив молоді, оголосивши про створення молодіжної ради при Парламенті. «Вам варто подякувати, що поряд із мрією у вас є дія», – зазначив він, акцентуючи на необхідності дій заради змін.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначив пріоритети нової молодіжної політики «відкритих дверей», яка передбачає розвиток людського капіталу, інтеграцію молоді в усі внутрішні процеси держави, здоровʼя та інклюзивність. «Цінуємо, допомагаємо, взаємодіємо», – підсумував він.
Також голова Уряду спільно з очільником Міністерства молоді та спорту України Матвієм Бідним урочисто вручили лауреатам Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України, відзначивши їхні досягнення, що сприяли розвитку молодіжних ініціатив на місцевому рівні.
Насамкінець учасники та учасниці Форуму представили свої ініціативи щодо покращення діяльності Міністерств усім членам Уряду. Вони також мали можливість безпосередньо поставити їм питання та поділитися своїми ідеями.
Також у заході взяли участь Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, представники та представниці міжнародних партнерів з розвитку, державних органів влади та ЗМІ.
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ ФОРУМ «ДЕРЖАВОТВОРЕЦЬ: МОЛОДЬ У ВІДНОВЛЕННІ ДЕРЖАВИ»
6 липня 2024 року делегація Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, у складі
декана факультету інформатики, математики та економіки Муртазієва Ернеста,
представників Ради молодих вчених університету Кирієнка Олександра, Тутової Ганни, Чорної Альони,
інженера-програміста з обслуговування ЄДЕБО Мартиненко Марини, взяла активну участь у роботі Форуму в місті Київ.
Участь у Форумі взяли близько 550 молодих людей з різних областей України.
На відкритті Форуму до молоді звернулись:
Руслан Стефанчук – голова Верховної Ради України (у форматі відеозвернення)
Олексій Кулеба – заступник Керівника Офісу Президента України
Матвій Бідний – очільник Міністерства молоді та спорту України
Анна Міщенко – директорка Київської школи державного управління ім. Сергія Нижного
Марія Карчевич – заступниця Міністра охорони здоровʼя України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, співзасновниця програми «Державотворець».
У рамках форуму відбулося 3 панельні дискусії:
Державний сектор: навіщо та як молодь має долучатись до державних ініціатив.
Спікери панельної дискусії:
Олег Немчінов – Міністр Кабінету Міністрів України.
Віктор Павлущик – голова Національного агентства з питань запобігання
корупції.
Фархад Фархадов – заступник Міністра у справах ветеранів України.
Станіслав Гайдер – заступник Міністра оборони України.
Андрій Чесноков – заступник Міністра молоді та спорту України.
Надійний тил: кого сьогодні потребує український бізнес?
Спікери панельної дискусії:
Сергій Позняк – засновник компаній FinStream та Cronvest, голова Асоціації підприємців-ветеранів.
Павло Мороз – директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності агроіндустріального холдингу МХП.
Кирило Бондар – партнер і фінансовий директор в UNIT.City найбільшому інноваційному парку східної Європи, а також партнер в UDP Renewables – компанії з відновлюваної енергетики.
Анатолій Амєлін – співзасновник аналітичного центру «Український інститут
майбутнього».
Анастасія Макова – директорка з маркетингу бізнес-напрямку Household в Україні та країнах сходу.
Ольга Бабій – член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, краща жінка реформаторка в енергетичній сфері проєкту USAID.
Об’єднуємо зусилля: можливості підтримки молоді від неурядових організації.
Спікери панельної дискусії:
Олександр Пахолюк – директор благодійного фонду «МХП – Громаді».
Олена Урсу – керівниця групи проєктів з демократичного врядування ПРООН в
Україні.
Олена Казмазовська – національна координаторка проєкту EU4Youth IV в
Україні, GIZ.
Марія Ковальова – старша координаторка молодіжної програми NDI в Україні.
Марина Попатенко – радниця з питань політик та залучення програми USAID «Мріємо та діємо».
Також було представлено 4 виступи в стилі TEDx
Менеджмент у часи війни.
Спікер Костянтин Кошеленко – заступник Міністра соціальної політики України з
питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, автор книги
«Менеджмент у часи війни».
Роль університетів у майбутньому України.
Спікер Михайло Винницький – заступник Міністра освіти і науки України.
Як об’єднати українську молодь всередині та поза межами України.
Спікер Олександр Ярема – Державний секретар Кабінету Міністрів України,
співзасновник програми «Державотворець»
Бути відповідальним: молодь на захисті України.
Спікер Тарас Тополя – лідер гурту «Антитіла», військовослужбовець Сил територіальної
оборони Збройних Сил України, волонтер.
Наприкінці Форуму відбулося неформальне спілкування. Представники Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького поспілкувалися з іншими учасниками та спікерами заходу та обговорили можливості подальшої співпраці.
27-28 червня 2024 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Євроінтеграційні орієнтири інноваційного наукового пошуку молоді України”
Конференцію було організовано й проведено Радою молодих вчених Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького спільно з Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Офісом підтримки вченого, ГО «Прогресильні», а також ЗВО з Італії, Англії, Угорщини, Болгарії, Молдови
З вітальним словом виступили:
Наталя Фалько – ректор МДПУ імені Богдана Хмельницького, кандидат психологічних наук, доцент;
Тетяна Коноваленко – проректор з наукової, інноваційної роботи та міжнародної співпраці МДПУ імені Богдана Хмельницького, кандидат педагогічних наук, доцент;
Анастасія Сімахова – доктор економічних наук, професор, заступниця голови Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України;
Олена Поліщук – кандидат економічних наук, доцент, заступниця голови Офісу підтримки вченого.
На пленарному засіданні спікерами були:
Chiara Zaccone та Letizia Gusai (Університет Генуї, Італія)
Lelle Horváth-Király (Eötvös Loránd Університет, Угорщина)
Красимира Колева (Шуменський університет «Єпископ Костянтин Преславський», Болгарія)
Анастасія Яковенко (Університет Шеффілда, Англія)
Модератором конференції був Олександр Кирієнко – голова Ради молодих вчених Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
28 червня для учасників конференції було проведено майстер-класи:
Майстер-клас «Академічна доброчесність в контексті європейських практик»- секретар Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених; в.о. секретаря Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького, викладач-стажист кафедри початкової і спеціальної освіти Анастасія Сухомлінова
Майстер-клас «Секрети успішної комунікації» – кандидатка історичних наук, доцентка, ГО «Прогресильні», співкоординаторка напряму «Онлайн заходи» Наталія Шевченко
Майстер-клас «Інформаційна гігієна під час війни: фейки та маніпуляція» – викладач-стажист кафедри української мови, аспірантка, членкиня Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Олена Федюніна.
Майстер-клас «Штучний інтелект» – доктор філософії, старший викладач Юрій Сиціліцин.
Пленарне, секційні засідання та майстер-класи були проведені у дистанційному форматі на платформі ZOOM.
Вітаємо представників Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького з черговими високими нагородами!
Чорна Альона – грамота Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької обласної ради;
Кирієнко Олександр – подяка Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації;
Тутова Ганна – подяка Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації;
Таблер Тетяна – подяка Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації;
Сидоренко Андрій – подяка Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації;
Лисенко Ксенія – почесна грамота Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради;
Топалов Євген – почесна грамота Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради;
Свириденко Ганна – почесна грамота Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради.
Ваша праця – це фундамент майбутнього, і ми віримо у ваші великі можливості. Нехай кожен крок у вашій науковій діяльності наближає до нових горизонтів та вершин!
В онлайн форматі відбулося чергове засідання Ради молодих вчених Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
Було обговорено наступні питання:
- Підготовка до ІІ традиційної МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ І МОЛОДИХ УЧЕНИХ «ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНІ ОРІЄНТИРИ ІННОВАЦІЙНОГО НАУКОВОГО ПОШУКУ МОЛОДІ УКРАЇНИ»
- Участь в засіданні координаційних зборів рад молодих учених та наукових товариств студентів, аспірантів, докторантів Запорізької області.
- Участь в інших заходах та конкурсах для молодих вчених.
Працюємо далі! Тримаємо освітній фронт разом!
КООРДИНАЦІЙНІ ЗБОРИ РАД МОЛОДИХ УЧЕНИХ ТА НАУКОВИХ ТОВАРИСТВ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ І ДОКТОРАНТІВ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ІНШИХ МІСТ
18 червня 2024 року, на базі Запорізького національного університету у змішаному форматі вперше відбулись координаційні збори Рад молодих учених та Наукових товариств студентів, аспірантів і докторантів Запорізької області та інших міст за участі РМУ при МОН України.
З вітальним словом до учасників виступила голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України,
Олеся Ващук.
Від МДПУ імені Богдана Хмельницького на заході в режимі офлайн були присутні Олександр Кирієнко, Анастасія Сухомлінова, Ганна Тутова, а також Ксенія Лисенко в режимі онлайн.
Наші молоді науковці виступили з доповідями, презентували здобутки та перспективи молодих вчених університету, а також про шлях від здобувача освіти до викладача.
Представниці Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького Ольга Негрій та Анастасія Сухомлінова взяли участь у воркшопі для молоді серед числа ВПО «Молодь 2035» в м. Київ