10 лютого 2019 р. на базі Запорізького Січового колегіуму для вчителів географії Запорізької області доцентом кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства О.З.Байтеряковим було проведено методичний семінар-тренінг «Методика формування культурологічної компетентності в шкільному курсі географії». Мета заходу – забезпечити сприяння подальшому впровадженню компетентносного підходу у викладанні географічних дисциплін в школі у контексті концепції Нової української школи.

Під час семінару відбулась презентація монографії Олега Зуфаровича «Методичні аспекти формування культурологічної компетентності учнів в шкільному курсі географії». У монографії відображено узагальнення методики і власного досвіду застосування живопису, художньої літератури і поштових марок в курсі географії. Окрім теоретичних положень, вона містить чисельні приклади і методичні поради з практичного використання конкретних мистецьких творів на уроках географії.

В ході доповіді О.З.Байтеряков поділився досвідом і власною методикою застосування творів живопису і художньої літератури в географічній освіті для формування ключових компетентностей учнів. Також було проведено тренінг з комплексного географічного аналізу творів живопису на прикладі картин українських художників М.Сергіїва «Яблуні в цвіту», К. Крижицького «Вечір в Україні», А. Куїнджі «Нива», літературних творів Ж. Верна, О.С.Пушкіна, М.В.Гоголя, А.Шклярського, Г.Акулова і ін.

У другій частині доповіді вчителі на прикладі застосування мистецьких творів ознайомились з методичними аспектами формування в учнів картографічної культури шляхом виконання відповідних завдань.

Учасники семінару мали можливість не тільки насолодитись натхненними рядками художніх творів, але й виявити їхній глибокий географічний зміст та культурну значущість надбань українського та світового мистецтва.

Наприкінці семінару учасники висловили позитивні відгуки про захід та побажання наступних зустрічей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *