Сьогодні, 15 листопада 2022 року відбувся кафедральний методичний семінар на тему «Основні підходи до опису фізичних компонентів водно-болотних угідь». Семінар стосувався методичних особливостей опису компонентів абіотичного середовища у межах водно-болотних угідь міжнародного значення – однієї з кількох існуючих натепер категорій природоохоронних територій світового значення.

До семінару, який проходив у дистанційному режимі, була підготовлена презентація щодо особливостей визначення параметрів водного, повітряного, ґрунтового середовищ, особливостей географії забруднюючих речовин у поверхневих водах, методичних особливостей визначення кліматичних характеристик у межах водно-болотних угідь в Україні. Саме така методика була застосована до визначення параметрів абіотичних компонентів довкілля при складанні оновлених описів водно-болотних угідь України.

Упродовж семінару були вказані та перелічені джерела інформації щодо пошуку кліматичних даних, гідрологічних та гідрохімічних показників, характеристик ґрунтів, сайтів з пошуку інформації щодо рівня забруднення водного середовища у відкритих водоймах.

Організував та провів методичний семінар завідувач кафедри, доктор географічних наук, професор Воровка В.П. На семінарі були присутні увесь науково-педагогічний та допоміжний персонал кафедри, які взяли активну участь у обговоренні та мали можливість задати питання.

Слід зазначити, що у відповідності до плану роботи кафедри семінар був запланований на жовтень, але перенесений на листопад з об’єктивних та суб’єктивних причин.