30 листопада 2022 р. на природничо-географічному факультеті Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького доцентом кафедри географії та туризму Байтеряковим О.З. було проведено майстер-клас на тему «Формування культурологічної компетентності у здобувачів вищої освіти під час вивчення фахових дисциплін».

Мета заходу: забезпечити сприяння подальшому впровадженню компетентнісного підходу у викладанні фахових дисциплін.

Під час майстер-класу Байтеряков О.З. зупинився на значенні культурологічної компетентності для майбутнього вчителя, визначив доцільність і методичні особливості застосування творів художньої літератури та живопису під час вивчення фахових дисциплін. Поділився досвідом і власною методикою застосування творів живопису в географічній освіті для формування ключових компетентностей у здобувачів вищої освіти.

В ході майстер-класу було проведено тренінг з комплексного географічного аналізу творів живопису на прикладі картин українських художників М. Сергіїва «Яблуні в цвіту», К. Крижицького «Вечір в Україні», А. Куїнджі «Нива» та ін. На прикладі застосування картин українських художників учасники також ознайомились із методичними аспектами формування навичок орієнтування на місцевості. Другу частину майстер-класу було присвячено методичним особливостям використання творів художньої літератури для виконання картографічних завдань. Зокрема, за сюжетною лінією роману Ж. Верна «Діти капітана Гранта», аудиторія мала можливість роздивитись систему течій світового океану.

Учасники майстер-класу мали можливість не тільки насолодитись привабливістю українських мальовничих пейзажів, але й виявити їх глибокий географічний зміст і відчути гордість за надбання української культури і мистецтва.