3 листопада 2023 р. в рамках І Міжнародної виставки «Рефлексивно-конструктивні новації забезпечення якості вищої освіти», присвяченій 100-річчю МДПУ імені Богдана Хмельницького, доцентом кафедри географії та туризму Байтеряковим О.З. було проведено майстер-клас «Методичні аспекти застосування поштових марок під час вивчення фахових дисциплін на прикладі вивчення географії».

Під час майстер-класу Байтеряков О.З. поділився досвідом і власною методикою застосування поштових марок в географічній освіті для формування ключових компетентностей учнів та студентів. Зокрема, розглядались методичні аспекти формування картографічної культури учнів, розвиток аналітичного і логічного мислення, складання різноманітних описів і характеристик за допомогою спеціальних завдань на підставі географічного змісту поштових марок.

Як приклад, було наведено методику складання географічно-філателістичних карт адміністративно-територіального устрою України і її природно-заповідного фонду. Окрему увагу було приділено методиці встановлення міжпредметних зав’язків з літературою, історією, біологією, хімією та іншими дисциплінами.

Учасники майстер-класу мали можливість не тільки ознайомитись з новими методичними прийомами, але й насолодитись яскравим дизайном українських поштових марок, що відображають рідну природу, історію і сьогодення країни.

Наприкінці майстер-класу учасники висловили позитивні відгуки про захід та побажання наступних зустрічей!