14 лютого 2019 р. за ініціативи волонтерів Мелітопольської організації «Червоний Хрест» і при підтримці деканату хіміко-біологічного факультету в стінах головного корпусу МДПУ відбулася кураторська година «Молодь проти СНІДу!».

В якості запрошеного лектора до студентів приїхала волонтерка, медична сестра Мелітопольської організації «Червоний Хрест» Світлана Старигіна.

Питання протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань. Як зазначила Світлана Миколаївна, не зважаючи на скрутний стан у фінансування галузі охорони здоров’я діагностика ВІЛ-інфекції є безоплатною.

Особливо загрозливим є несвоєчасне звернення людей, які живуть з ВІЛ, за медичною допомогою, а відтак пізнє виявлення СНІДу та поєднаних форм ВІЛ/ТБ, що обумовлює високий рівень смертності серед хворих.

Світлана Миколаївна розповіла студентам про основні шляхи зараження  страшною інфекцією, хто може бути найімовірнішим вірусоносієм. «Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх рідних та близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожний дім, кожну сім’ю. Здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах. – найкращі методи профілактики СНІДу.»

Багато людей, особливо молодь, не мають достатньої та своєчасної інформації про основи безпечного сексу і вступають в статеві контакти без захисту. Саме для доведення таких важливих моментів до великої кількості людей і створений Всесвітній день презервативу.

По закінченню кураторської години присутні студенти в подарунок отримали презервативи і мали можливість безкоштовно пройти тестування на ВІЛ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *