Країна Франкіана25-26 травня 2019 р. на площі Івана Франка  у м. Київ відбулося урочисте нагородження переможців Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра», засновником якого виступили Міжнародний фонд Івана Франка, Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти та ГО «Львівське товариство» у Києві. Нагородження переможців конкурсу було здійснено під час проведення дводенного фестивалю «Країна Франкіана».

В рамках заходу для містян та гостей працювали різноманітні тематичні локації та виставка дитячих малюнків, які дозволили ознайомитися із цікавими моментами життя та творчості Івана Франка. Упродовж двох днів фестивалю всі бажаючі могли долучитися до цікавої концертної програми Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина» (м. Дрогобич), концертної програми від групи «Бориславські батяри» (м. Борислав), прийняти участь в  тематичних іграх, конкурсах, квестах. Для переможців конкурсу був передбачений похід в академічний національний драматичний театр імені І.Франка.

Під час урочистостей учні різних вікових категорій (6-11 р), (12-16 р.) з усієї України були нагороджені дипломами та подарунками у чотирьох номінаціях: «Поезія», «Проза», «Драматургія», «Краща ілюстрація до творів Франка». Окремі нагороди учні отримали від онука І.Франка, Роланда Франка.

На урочистостях були присутні поважні гості: Ігор Курус – директор Міжнародного фонду імені Івана Франка; Роланд Тарасович Франко – онук Івана Франка, голова Правління Міжнародного фонду Івана Франка; Кучма Тарас Ярославович – мер міста Драгобич; Яворський Ігор Романович – мер міста Борислав; Михайловська Неля Анатоліївна  – начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти в Новій українській школі ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти»; Ольга Нижник – координатор проекту, співзасновник Міжнародного фонду Івана Франка; Голова Львівського товариства у м. Києві Тамара Смовженко та ін.

На площі Івана Франка були нагороджені найкращі учасники, яких визначило почесне журі. Від Мелітопольського державного педагогічного університету у складі журі Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра» була завідувач кафедри української і зарубіжної літератури, доцент Шарова Тетяна Михайлівна.

Подяка вчителям за підготовку учнів до конкурсу була вручена начальником відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти в Новій українській школі ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти» Михайловською Нелею Анатоліївною.

Фестиваль «Країна Франкіана» був організований Міжнародним фондом імені Івана Франка та за підтримки спонсорів проекту.  Особлива вдячність панові Ігорю Курусу за популяризацію українського слова та любов до творчості І.Франка.

Цього року здібна та талановита учнівська молодь України показала високий творчий потенціал, вагомі знання творчості І.Франка. Сподіваємося, що наступного року учні з усієї країни знову долучаться у конкурсі та продемонструють свої таланти!

Інформацію підготувала Т.М.Шарова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *