Комп'ютери на Windows 10 стануть працювати в рази повільнішеНайпопулярнішою операційною системою в світі зараз є Windows 10, а випустила її компанія Microsoft ще кілька років тому. З тих самих пір дане програмне забезпечення регулярно оновлюють, але зовсім скоро станеться те, чому явно ніхто не буде радий. 16 травня 2019 року, в процесорах Intel старих поколінь, випущених на ринок кілька років тому, були виявлені критичні уразливості, що дозволяють зламати будь-який електронний пристрій. Їх усунення, як стало відомо від офіційних джерел, призведе до дуже сильного зниження продуктивності.

Йдеться про такі вразливості, як CVE-2018-12126, CVE-2018-12130, CVE-2018-12127 і CVE-2019-11091. Всі вони зараз можуть використовуватися зловмисниками для того, щоб зламувати електронні пристрої на базі процесорів Intel. За словами фахівців, після спеціальних патчів, які виправлять проблему безпеки, чіпи почнуть працювати на 40% повільніше, тобто їх продуктивність дуже сильно знизиться. Хакери мають можливість атакувати певні елементи процесора, що ставить під питання безпеку всіх електронних пристроїв.

Комп'ютери на Windows 10 стануть працювати в рази повільніше

Єдиними процесорами Intel, які захищені від таких вразливостей, є моделі Core 8-го і 9-го поколінь, а також сімейства Xeon 2. Всі інші чіпи від американської компанії схильні до такої проблеми, і це звичайно ж є величезною проблемою. Для того, щоб ліквідувати недоліки в системі захисту, доведеться випустити для пристроїв на базі Windows 10 і інших операційних систем спеціальні патчі, а вони знизять загальну продуктивність на 10 – 40%.

Конкретне значення буде залежати від моделі процесора. Відомо, що чим старіше, тим сильнішим  виявиться уповільнення, тому всім власникам комп’ютерів на Windows 10, випущених понад два роки тому, варто готуватися до того, що вже незабаром їх електронний пристрій почне працювати набагато гірше, ніж будь-коли раніше. Аналогічне сталося в 2018 році, коли були виявлені вразливості Meltdown і Spectre. В результаті їх виправлення Intel знизила швидкодію своєї продукції дуже відчутно.

Інформацію підготував

інформаційно-обчислювальний центр

Залишити відповідь