10 листопада на 81 році життя помер член-кореспондент НАПН України, народний учитель України, засновник і науковий керівник Авторської М.П. Ґузика експериментальної спеціалізованої І–ІІІ ступенів школи-комплексу, що у м. Южне Одеської області, Микола Петрович Ґузик.

Пішла з життя людина, котра заслуговує на найкращі слова поваги та шани. Його внесок у становлення української освіти та науки важко перецінити: фахівець у галузі теорії навчання і виховання учнівської молоді, методики навчання хімії; педагог-новатор, засновник і керівник першої в Україні авторської школи. Обґрунтував і реалізував у її діяльності особистісно- орієнтовану систему навчання і виховання учнів, спрямовану на виявлення та якомога повніший розвиток природних задатків і здібностей кожного школяра, розробив і втілив у життя відповідну модель загальноосвітнього навчального закладу. Автор понад 50 науково-педагогічних праць.

Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького від щирого серця співчуває рідним, близьким та колегам Миколи Петровича.

Світлий і незгасний спомин про його добрі справи назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав.

Вічна пам’ять…