Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького висловлює щирі співчуття рідним і близьким ЕЛЬКІНА  МАРКА ВЕНІАМІНОВИЧА з приводу його смерті.

Марк Веніамінович розпочав свою трудову діяльність у 1972 році вчителем географії у середній школі с. Біленьке Запорізької області. З 1973 року працював вчителем географії у восьмирічній школі №9, а з 1974 року у середній школі №15 м. Мелітополя.

У 1977 році на базі школи відкрив перший у Запорізькій області клас з поглибленим вивченням географії. Його учні були неодноразовими переможцями обласних і республіканських олімпіад з географії та геології. З 1974 року Елькін М.В. співпрацює з Мелітопольським державним педагогічним інститутом, виконуючи обов’язки викладача, старшого викладача, доцента кафедри економічної та соціальної географії за сумісництвом. В 1982 році Елькіну М.В. одному із перших учителів географії  України було присвоєно звання вчитель-методист. В 1987 році очолював методичний кабінет Мелітопольського міського відділу освіти, з 1988 року призначений директором  середньої школи №7 м. Мелітополя. 

В 1994 році Марк Веніамінович створив школу-комплекс №9, яка стала центром апробації новітніх технологій  навчання, зокрема комп’ютерних, методу проектів, індивідуальних графіків навчання учнів, використання творчих завдань тощо. В 1994 році при школі-комплексі №9 відкрив експериментальний майданчик. На базі майданчику провідні фахівці Запорізької області – 4 доктори наук, професори, 8 кандидатів наук відпрацьовували технології формування допрофесійної компетентності учнів. Наслідками цієї п’ятирічної роботи стали підручники для учнів і студентів з педагогіки, психології, риторики, образотворчого мистецтва, хорового диригування та  багато методичних  рекомендацій, статей  у фахових виданнях.

З 1999 року Елькін М.В. перейшов на постійну роботу в Мелітопольський державний педагогічний університет: доцент кафедри економічної і соціальної географії, проректор з впровадження сучасних педагогічних технологій, проректор з навчальної роботи, перший проректор, завідувач кафедри педагогіки і педагогічної майстерності, професор кафедри педагогіки і педагогічної майстерності.

Під керівництвом Марка Веніаміновича при безпосередній участі в університеті створено педагогічну лабораторію, центр впровадження сучасних педагогічних технологій.

Елькін М.В. тривалий час був головним редактором загальноуніверситетської газети «Інтелект», яка пропагувала педагогічний досвід та досягнення університету для усіх освітян області.

За багаторічну сумлінну працю в системі освіти нагороджений знаком «Відмінник освіти України», знаком «Антон Макаренко», Почесним званням «Заслужений працівник освіти України», Почесною грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Запорізької обласної Ради.

За значний внесок у розвиток педагогічної освіти Запорізької області Елькін М.В. був нагороджений орденом «Знак Пошани», обраний членом-кореспондентом Української Академії наук Національного прогресу. В 1998 році – переможець конкурсу «Людина року».

Колектив університету запам’ятав Марка Веніаміновича як досвідченого викладача та науковця, щиру і відкриту особистість, гарну людину, ладну прийти на допомогу тим, хто її потребує, підтримати колег.

Важко знайти слова втіхи, коли зупиняється серце людини, яка була найголовнішою в житті, проте світлі спогади про тих, хто залишив по собі добрі справи та чесно прожив своє життя, завжди будуть сильніші.

Поділяємо біль та горе рідних!

Вічна і світла пам’ять!