Доцент Світлана Ізбаш провела захід  з профорієнтації у Семенівській загальноосвітній школі з учнями 11-го класу.

Учням презентовано спеціальності за яким відбувається навчання в МДПУ імені Богдана Хмельницького, правила вступу у вищі навчальні заклади у 2019 році, перелік предметів ЗНО, які необхідні для вступу на відповідні спеціальності. Повідомлено про можливість навчатися на підготовчому відділенні з подальшим отриманням додаткових балів для вступу. Всі учні отримали інформаційні буклети переліком всіх спеціальностей за якими здійснюється підготовка у МДПУ імені Богдана Хмельницького.

У своєму виступі перед учнями, Світлана Ізбаш повідомила, що цьогоріч вступники, які мають бажання працювати в сільській місцевості, вперше зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджет. Це стосується майбутніх вчителів, які оберуть навчання на спеціальностях галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка». Право першочергового вступу отримають ті, хто попередньо пройде конкурс та укладе угоду на відпрацювання в селі або селищі міського типу не менше 3 років. Конкурс організовує облдержадміністрації (ОДА) на основі прогнозу місцевих рад щодо потреби фахівців з вищою педагогічною освітою. При цьому місцеві ради, що дають замовлення, зобов’язані прийняти рішення про забезпечення майбутніх працівників безоплатним житлом на термін не менш як 3 роки.

Конкурси будуть оголошені до 1 березня, а до 30 квітня – вже їх результати. Світлана Ізбаш закликала майбутніх вступників гімназії виявляти ініціативу, цікавитися можливістю першочергового вступу в представників своєї місцевої влади.

Переможці конкурсів отримають право на першочергове зарахування. Їх конкурсний бал множитиметься на першочерговий коефіцієнт (1,05). Для вступників на бакалавра в Умовах прийому додатково передбачено спеціальну квоту-4, під яку буде надано частину бюджетних місць.

Учням роздані інформаційні буклети зі спеціальностями університету та факультету інформатики, математики та економіки і запропоновано зробити вибір на користь педагогічних спеціальностей та спеціалізацій факультету інформатики, математики та економіки:

Ступінь вищої освіти «бакалавр»

Спеціальність 014. Середня освіта. Математика (кафедра математики і фізики)

Спеціальність: 014.09 Середня освіта. Інформатика (кафедра інформатики і кібернетики)

Спеціальність: 015 Професійна освіта/015.10 Комп’ютерні технології (кафедра інформатики і кібернетики)

Ступінь вищої освіти «магістр»

Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки (кафедра педагогіки та педагогічної майстерності)

Для спеціальності 014. Середня освіта (Математика) введено додаткову спеціалізацію «Фізика», що дозволяє отримати кваліфікацію вчителя математики і фізики.

Спеціальність: 014.09 Середня освіта. Інформатика (кафедра інформатики і кібернетики)

Спеціальність: 015 Професійна освіта/015.10 Комп’ютерні технології (кафедра інформатики і кібернетики)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *