IV МІЖНАРОДНІ БОЛГАРИСТИЧНІ ТА СЛАВІСТИЧНІ ЧИТАННЯ28 листопада 2019 року в центрі болгаристики МДПУ імені Богдана Хмельницького відбулася наукова конференція студентів та докторантів «IV Міжнародні болгаристичні та славістичні читання». У конференції взяли участь молоді дослідники із Мелітополя, Запоріжжя, Бердянська, Харкова, а також із зарубіжних країн – Болгарії, Словенії, Румунії, Польщі та Молдови. Зарубіжні студенти взяли участь у конференції on-line за допомогою новітніх технічних засобів, отриманих центром болгаристики у 2017 р. завдяки гранту Міністерства закордонних справ Республіки Болгарія.

Конференцію відкрили керівник центру болгаристики доцент С. І. Пачев та лектор болгарської мови, літератури і культури МОН Республіки Болгарія д-р К. Колева, які ознайомили аудиторію із історією болгаристичних досліджень у МДПУ імені Богдана Хмельницького та співпраці нашого університету із болгарськими колегами. Молодих науковців привітав представник Запорізького болгарського товариства «Родніна» А. І. Стоєв.

Робота конференції була побудована за двома блоками: «Болгаристичні читання» та «Славістичні читання». У доповідях було розглянуто низку актуальних питань, зокрема історія Болгарії, творчість болгарських письменників, болгарський фольклор, історія Польщі, Чехословаччини, Югославії, славістика у системі підготовки вчителів української мови та літератури, слов’янська антропонімія Запорізького Надазов’я, історія наукового дослідження старослов’янської мови.

«IV Міжнародні болгаристичні та славістичні читання» організували й провели: центр болгаристики, лекторат болгарської мови, літератури і культури, кафедра історії, археології і філософії, кафедра української мови у співпраці із Шуменським університетом «Єпископ Костянтин Преславський» (Республіка Болгарія).

Інформацію підготувала В.М.Пачева

Залишити відповідь