З 22 по 25 січня 2019 р. викладачі кафедри психології Каткова Т.А., Титаренко О.І., Варіна Г.Б., Шевченко С.В. приймали участь у інтерактивному профорієнтаційному заході «Жива Бібліотека», який проводиться у школах міста в межах реалізації проекту «PROFуспіх: стратегія професійного вибору» під патронатом Британської ради в Україні. Старший викладач Титаренко О.І. є співорганізатором зазначеного проекту.

У цьому році викладачі кафедри протягом чотирьох днів зустрічалися з десятикласниками ЗОШ № 1, 4, 6, 7, 8, 11, 13, 14, 15, 20, 22, 24; СШ № 23, 25; Г № 5, 9, 10,19; НВК №16.

Захід проводився з метою налагодження інформаційного мосту до нормалізації ринку праці та освіти, формування усвідомленого ставлення старшокласників до профільного навчання як найважливішого кроку на шляху до вищої професійної освіти, подолання стереотипу «престижні-непрестижні професії», популяризації різних професій шляхом живого спілкування з їх представниками.

«Жива бібліотека» працює так само, як і звичайна, про те «книгами» стають люди різних професій, а «читачами» – десятикласники. Відвідувач зустрічається із «книгою» і … починається спілкування. Бесіда «читача» і «книги» – це: вільний діалог; можливість задати будь-яке питання; нагода особисто поговорити з людьми різних цікавих професій.

Десятикласники з цікавістю спілкувалися з «живими книгами» ‒ викладачами кафедри. Питання стосувалися можливостей навчання професії психолога, труднощів у роботі, професійної реалізації, особистісних якостей та навичок, необхідних для цієї професії. Також старшокласників цікавили можливості пізнання людини через невербальні прояви, таємниці несвідомого та як справлятися з маніпуляціями.

Упродовж заходу десятикласники активно ставили питання щодо особливостей отримання професії «психолог», особистісних якостей, що є необхідними для цього, специфіки та перевагах цієї спеціальності. Жвавий інтерес викликало в учнів техніки психології, що дозволяють заглибитися у внутрішній світ людини, відкрити таємниці її підсвідомості. Наприкінці заходу учні отримали буклети та були запрошені на «Тиждень психології».

За вагомий внесок у профорієнтаційну роботу, співпрацю з учнями міста, управлінням освіти та проведення і участь у «Живій бібліотеці» Каткова Т.А., Титаренко О.І., Варіна Г.Б., Шевченко С.В. отримали подяки від начальника управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області Щербак І.А.

Матеріал підготувала Каткова Т.А.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *