14 квітня 2021 року викладачами кафедри історії та археології було організовано гостьову лекцію для здобувачів другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти за спеціальністю 032 Історія та археологія.

Лекцію проводила кандидат історичних наук, завідувачка кафедрою всесвітньою історії та міжнародних відносин історичного факультету Запорізького національного університету, доцент Маклюк О.М.

Свій виступ Ольга Миколаївна присвятила питанню проблеми створення історичних політичних міфів у добу раннього нового часу. Історичною базою проблематики була політична діяльність короля Англії Ричарда ІІІ і інтерпретації його образу у більш пізніх англійських письмових джерелах, зокрема у п’єсах Шекспіра.

Лекція проводилась у тісному контакті зі здобувачами, які активно залучалися до загальної бесіди. Ольга Миколаївна надала розгорнуту картину реальної діяльності цієї історичної особистості і водночас порівняла її з канонічним образом Ричарда ІІІ у шекспірівських п’єсах . На цьому прикладі, було ретельно розглянуто сам механізм і причини створення подібних політичних міфів в історії.

Лекція супроводжувалася використанням відповідного наочного матеріалу, яких став важливим доповненням наданої інформації.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *