26 жовтня 2020 р. доцентом кафедри української і зарубіжної літератури Т.М. Шаровою було організовано і проведено презентацію документально-художньої повісті Геннадія Олександровича Бабенка «Гори, гори, моя «Звёздочка»!, присвяченої 90-річчю з дня народження його матері, видатного педагога м. Мелітополя, завідувачки яслі-саду №99 «Зірочка» у період з 1970 по 2001 роки Ади Григорівни Бабенко.

Учасниками заходу стали рідні ювілярки – син, Геннадій Олександрович Бабенко, автор видання, онука – кандидат наук, доцент Вікторія Бабенко-Левада, викладачі кафедри української і зарубіжної літератури Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, здобувачі освіти філологічного факультету денної і заочної форм навчання, учителі закладів середньої і початкової освіти, більшість із яких були особисто знайомі з Адою Григорівною і починали свій професійний шлях під її керівництвом – Марина Бублієнко, Наталія Запорозька, учні міських шкіл і просто небайдужі городяни.

Доцент Шарова Т.М. представила презентацію життєвого шляху Ади Григорівни Бабенко, розповіла про книгу її сина, що розкриває образ матері як Жінки, Особистості, Педагога, Керівника.

Автор книги, Г.О. Бабенко, ознайомив присутніх із процесом формування задуму видання, пошуку інформації, повідомив, що в Мелітопольському краєзнавчому музеї з 27 жовтня починає роботу експозиція, присвячена ювілярці, її діяльності на благо Мелітополя.

Доцент Землянська А.В. зауважила на художніх особливостях книги, поетичних текстах на честь Ади Григорівни, які розкривають нелегку працю видатної жінки і значний внесок у розвиток дошкільної освіти та формуванні молодого покоління педагогів та їх вихованців, зачитала окремі рядки з поезій. Колишні колеги й друзі Ади Григорівни Бабенко поділилися спогадами, висловили слова подяки її нащадкам за збереження пам’яті про неї, повернення у незабутні дні минулого.

     

Цей захід є результатом тісного співробітництва кафедри української і зарубіжної літератури, зокрема доцентів Т.М. Шарової, А.В. Землянської, С.В. Шарова, та кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства в особі доцента О.М. Левади. У 2018 р. спільними зусиллями вже було проведено презентацію поетичної книги чоловіка Ади Григорівни, Олександра Степановича Бабенка, «Солнце в лучах». Доцент О.М. Левада наголосила, що повернення пам’яті про цих людей значно збагатило історію рідного краю, його культурну спадщину.

Тож наприкінці зустрічі було обговорено й подальші плани творчої співпраці кафедр Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького із  родиною Бабенків.

Інформацію підготувала доцент Землянська А.В.

Залишити відповідь