Фольклорна практика студентів філологічного факультету МДПУ імені Богдана ХмельницькогоНа початку червня студенти 218, 318 груп філологічного факультету спеціальностей 035.01 Філологія. Українська мова та література та 014.01 Середня освіта Українська мова і література, згідно з навчальними планами, взяли участь у виїзній фольклорній практиці. Керували практикою завідувач кафедри української і зарубіжної літератури доцент Т. М. Шарова, а також доцент зазначеної кафедри В. Г. Зотова.

Програму фольклорної практики було розроблено заздалегідь, кожний з першокурсників попередньо отримав індивідуальне завдання, а всі разом повинні були поглибити знання з усної народної творчості та інших видів фольклорного мистецтва.

Студенти побували у Полтавській області. Вони ознайомились із багатьма уснопоетичними жанрами, різноманітними видами гончарного мистецтва у відомому далеко за межами України Національному музеї українського гончарства (село Опішня), взяли участь у майстер-класах.

Під час подорожі фольклорну практику вдало поєднано з поглибленням знань з історії української літератури. Зокрема, першокурсники відвідали національний музей-заповідник М.Гоголя (с. Гоголево, Шишацький р-н., Полтавська обл.), музей-садибу І.Котляревського і переконались у тому, що творчість обох видатних українських письменників була глибоко закорінена у фольклор.

Така форма фольклорної практики сприяє духовному, культурному та літературному розвитку студентів, розвиває їх мистецькі смаки, виховує любов до рідної землі, зміцнює дружні зв’язки у молодіжному колективі.

Інформацію підготували

завідувач кафедри української і зарубіжної літератури доцент Т. М. Шарова

і доцент В. Г. Зотова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *