20 вересня 2018 року Центр вивчення іноземних мов Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (голова – доцент Насалевич Т.В.) та Караїмський культурний центр (керівник – Ялпачик Софія Геліївна) провели екскурсію для студентів-першокурсників філологічного факультету.

Мета заходу – ознайомити студентів з культурою та традиціями кримсько-караїмського народу, історією заселення нашого краю кримськими караїмами, виховувати у молоді почуття поваги до інших національностей в умовах інтеркультурності нашого міста, любові до рідної країни.

У зустрічі взяли участь студенти 118 та 418 груп групи філологічного факультету разом із викладачами, доцентом, к.п.н. Баранцовою І.О. та ст. викл. Ткач М.В.

Мелітопольський інтеркультурний музей гостинно прийняв студентів та викладачів. Софія Геліївна дуже цікаво та душевно розповідала про історію створення Центру «Кале», що перекладається як «фортеця», братами Ю.С.Макаровим та М.С.Арабаджи у 2010 р., про розселення кримських караїмів на території степів Причорномор’я, Криму та Латвії, показувала фотографії пам’ятників кримсько-караїмської архітектури у Мелітополі, Криму та Прибалтиці. Вона розповіла, що кримські караїми уперше оселилися у Мелітополі у 1863 р. Присутнім було дуже цікаво дізнатися, що багато видатних діячів, військових, лікарів та істориків мають кримсько-караїмські корені.

Господиня зустрічі разом із племінницею Наталею запросили частіше відвідувати заходи їх товариства та пригостили традиційною караїмською випічкою. Студенти зауважили, що їм було дуже цікаво ознайомитися з історією та культурою кримсько-караїмського народу, і вони висловили бажання відвідати майстер-класи з приготування караїмських національних страв.

 

Інформацію підготувала Насалевич Т.В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *