Чи доводилось вам давати поради своїм студентам про те, як створити CV? Та ще й так, щоб потрапити в поле зору рекрутера та отримати стажування чи позицію своєї мрії!

З власного досвіду знаємо, що скласти CV буває складно.

Тому, ділимося з вами основними порадами про створення студентами їх першого CV:

1. Структура

Найкраще, що ви можете зробити для спрощення роботи рекрутера, — скласти правильну та доречну структуру вашого CV. Обовʼязкові блоки CV — контакти, «summary» освіта, досвід роботи, навички/інструменти/володіння мовами. Їх варто розділяти не тільки по змісту, а й візуально — розділити, наприклад, лініями, кольором чи форматуванням.

Якщо у вас немає досвіду роботи й ви намагаєтесь влаштуватися на своє перше стажування чи позицію, то варто першим блоком зазначати освіту. У досвід можна додати участь в органах студентського самоврядування, волонтерства, участь в гуртках, конкурсах, олімпіадах.

Якщо ви маєте університетську освіту, то не варто зазначати про середню школу. А середній бал в університеті можна вказувати, якщо він справді вартий уваги чи визначний.

2. Відсутність помилок

CV має бути чітким, простим для сприйняття та не мати помилок — граматичних, орфографічний та пунктуаційних. Перечитай його декілька разів перед відправкою, дай переглянути друзям чи родині, а також перевір на онлайн-платформах Мова – ДНК нації, Languagetool та Grammarly (якщо CV складено англійською).

3. Контактна інформація

У CV важливо зазначати власні контакти — це допоможе рекрутеру звʼязатися з вами за потреби. Зазвичай вказують номер телефону, адресу електронної пошти та соціальні мережі.

Але з соцмережами потрібно бути обережними — вказуйте лише ті, які мають хоча б якийсь стосунок до вашої професійної діяльності або навичок. Так, наприклад, якщо ви ведете свій LinkedIn, маєте публікації на Medium чи проєкти на Github, то обовʼязково додавайте на них посилання. З іншого боку, якщо ви також маєте Twitter, але там публікуєте лише меми та коментуєте жарти, то додавати це у CV не варто.

4. Одна сторінка

Незалежно від того, скільки в тебе досвіду роботи, місць освіти та навичок, твоє CV має вміщатися на одну сторінку А4. Рекрутери не будуть витрачати свій час на CV, яке складається з 3-4 сторінок і з детально описаним кожним місцем роботи.

5. Тест «6 секунд»

Рекрутери, на жаль, не витрачають багато часу, щоб вчитатися у CV, який мають перед собою. Раніше стандартною практикою було витрачати на документ не більше 1 хвилини, а зараз рекрутер формує власну думку про кандидата вже через 6 секунд після перегляду його CV.

6. Ключові слова

Диджитал-інструменти та штучний інтелект вже використовують і під час найму кандидатів. Так, наприклад, вже є програми, які відсіюють CV, в яких відсутні ключові слова з вакансії. Тому важливо використовувати термінологію сфери, куди ви подаєтесь, а на кожну вакансію готувати окреме CV. Також використання ключових слів з професії чи позиції спростить пошук рекрутеру в їхній системі.

Скласти своє перше CV може бути складно. Але найкращий вибір — орієнтуватися на вже готові шаблони, які безкоштовно доступні в мережі.

Ми рекомендуємо такі платформи для створення свого першого CV:

🔸 Шаблони від Canva

🔸 Novoresume

🔸GoodCV

І остання порада — найзручніше подавали CV у форматі .pdf, оскільки так ви не будете турбуватися про неправильне відображення шрифтів та форматування на девайсах інших людей.

Для зручності, ми зібрали усі основні поради в одному документі, який завжди можна тримати під рукою!

Файл з рекомендаціями для створення CV доступний за посиланням — http://bit.ly/3RSAP22