Сьогодні до облдержадміністрації завітали представники МДПУ ім. Б.Хмельницького аби презентувати обласній владі власний пілотний проєкт щодо профілактики булінгу в закладах освіти.
Проєкт включає в себе проведення навчальних курсів і практичних занять для керівників закладів освіти та педагогів. Учасники подібних тренінгів отримуватимуть знання і навички виявлення булінгу в освітньому середовищі, його профілактики та у випадку появи конфліктних ситуацій – їх вирішення, формування серед дітей атмосфери нетерпимого ставлення до різних форм насилля. Також на завершення цього короткотермінового курсу учасники навчання напрацюють певні моделі та методики діагностики булінгу і зможуть їх застосовувати кожен безпосередньо на своєму робочому місці.
Очільник області Олександр Старух, спілкуючись з гостями, зауважив, що ця робота з профілактику булінгу в освітньому середовищі не має обмежуватися лише заняттями з підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
-
Психологи мають десятки різних методик та технік з виявлення булінгу в дитячому середовищі, а нам як владі потрібно мати інструменти визначення булінгу, чи є він дійсно в школі чи ні. Ми також маємо розуміти, які явища є булінгом, а які є чимось іншим. Необхідний механізм, який дозволить нам проводити незалежні зрізи та дасть розуміння реальної ситуації в освітньому середовищі, – наголосив Олександр Старух під час обговорення ідей.
Керівник облдержадміністрації зазначив також, що одним із варіантів рішення цієї задачі може стати створення постійно діючої робочої групи експертів, які проводитимуть час від часу виїзди у навчальні заклади без попередження та проводитимуть там незалежні дослідження щодо проявів булінгу чи інших форм насилля.
У ході обговорення учасники зустрічі вирішили, що розпочнуть реалізовувати пілотний проєкт на базі декількох шкіл Мелітополя та околишніх сіл, а також залучать заклади професійно-технічної освіти. У разі успіху ініціативу планують масштабувати на всю Запорізьку область.