Цій темі було присвячене третє заняття сертифікатної освітньої програми «Перша долікарська допомога», яке відбулося 29 жовтня 2018 р.

Вітаючи слухачів програми, завідувач кафедри анатомії і фізіології людини і тварин Іван Аносов зазначив, що актуальність обраної проблематики не викладає сумнівів, оскільки в районі й області зберігається тенденція до збільшення побутових та виробничих травм.

Про проблеми травматизації населення та завдання закладів охорони здоров’я щодо лікування та профілактики розповів присутнім Павло Дьомін – лікар ортопед-травматолог. Лікар наголосив, що нині серед причин смерті травма посідає третє місце після серцево-судинних захворювань і пухлин. Половина усіх нещасних випадків зі смертельним результатом обумовлена побутовим травматизмом. В останні роки різко збільшився транспортний травматизм. Він є однією третиною всіх нещасних випадків. Травма – безперервна дія різних зовнішніх факторів на організм людини, що приводить до порушення структури, анатомічної цілісності тканин та фізіологічних функцій.

Під час заняття Павло Геннадійович  розповів присутнім про види травм і травматизму, першу допомогу в умовах роботи швидкої медичної допомоги.

Слухачі сертифікатної освітньої програми під керівництвом лікаря спробували накладати шинну пов’язку на пошкоджену частину тіла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *