ШАНОВНІ КОЛЕГИ! Запрошуємо Вас взяти участь у ІХ МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ c«АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФУНКЦІОНУВАННЯ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ В СУЧАСНОМУ ПОЛІКУЛЬТУРНОМУ СУСПІЛЬСТВІ»

 Запоріжжя – Мелітополь, 22–23 травня 2025 року

Планується робота таких секцій:

  1. Методологічні та гносеологічні проблеми сучасного мовознавства.
  2. Художній текст у сучасному гуманітарному дискурсі: теорія, методологія, інтерпретація.
  3. Інноваційні технології в теорії та практиці навчання мови і літератури.
  4. Проблеми перекладу в сучасному суспільстві.
  5. Комунікативно-когнітивні аспекти міжкультурної компетентності.
  6. Євроінтеграційні студії у фокусі суспільно-гуманітарних наук.
  7. Філософсько-правові аспекти функціонування мови й літератури в сучасному полікультурному суспільстві.

 

Програма конференції передбачає проведення

  • живої бібліотеки «Діалог із текстом: теоретичні моделі та практики прочитання»;
  • засідання круглого столу «Europe-oriented Ukrainian Foreign language teacher» з обговорення актуальних питань входження України до Євросоюзую

 

Питання для обговорення під час круглого столу – за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1rUnXWdQRxtcVqrOlurNRx91F5iihXYVC?usp=sharing         

 

Матеріали конференції будуть опубліковані в електронному збірнику «Актуальні проблеми функціонування мови і літератури в сучасному полікультурному суспільстві» упродовж місяця з дати її проведення.

Учасники конференції матимуть нагоду опублікувати результати власних досліджень у Науковому віснику Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Серія: Педагогіка. Журнал внесено до реєстру наукових фахових видань України категорії Б (наказ Міністерства  освіти і науки України від 02.07.2020 № 886) http://nfv.ukrintei.ua/view/5b1925e27847426a2d0ab4b6. Статті подаються тільки в електронній версії (pedagogy@mdpu.org.ua) або завантажуються безпосередньо через інтерфейс OJS (http://ojs.mdpu.org.ua/index.php/nv).

Вимоги до оформлення статей – за посиланням:

http://magazine.mdpu.org.ua/index.php/nv/about/submissions

Робочі мови конференції: українська, англійська, болгарська.

Організаційний внесок становить 150 гривень.

Для участі в конференції необхідно до 01 травня 2025 року (включно) подати заявку (оформлюється українською і англійською мовами), тези доповіді
та скан-копію або якісне фото чеку, що підтверджує сплату організаційного внеску в сумі 150 грн. (банківська картка: 5168745184266952 на ім’я Федюніна Олена Ігорівна) за посиланням на Гугл-форму:  https://forms.gle/T6QnbE8E876KxEDd7

Адреса для листування: conference.mspu@gmail.com

Телефони для довідок:

+ 38 097 52 06 225 (Viber, Telegram) – Акулова Надія Юріївна

+ 38 097 738 80 23 (Viber, Telegram) – Митяй Зоя Олегівна

ВИМОГИ ДО ОФОРЛМЕНЯН ТЕЗ


ПОТУЖНИЙ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ІМПУЛЬС ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО: В МДПУ ВІДБУЛАСЬ НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ

🎓🇺🇦 18 квітня 2025 року місто Запоріжжя стало епіцентром інтелектуального прориву ,адже на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбулась масштабна науково-практична конференція з міжнародною участю «МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ДІАЛОГ: МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ».

‼️👩🏼‍🎓 Цей унікальний захід став місцем потужної інтелектуальної синергії, де зустрілися молоді вчені, дослідники, студенти, аспіранти та провідні експерти з різних куточків України та світу, а також важливим етапом у формуванні міждисциплінарного, міжкультурного та наукового середовища, спрямованого на розвиток молодіжної науки, інновацій та співпраці.

✅🚀Основною метою конференції стало сприяння обміну науковими ідеями та результатами досліджень молодих вчених, студентів, аспірантів; активне просування інноваційного потенціалу; встановлення міцних наукових зв’язків; обговорення ключових наукових та соціальних викликів; і найголовніше — формування мотивації до наукової діяльності серед молоді.

🥳‼️ Урочисте відкриття конференції відбулося у піднесеній, натхненній атмосфері. З вітальними словами до учасників звернулись:

👩🏼‍🎓🇺🇦 Наталія Фалько — кандидат психологічних наук, доцент, ректорка Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, голова організаційного комітету;
👩🏼‍🎓🇺🇦 Лариса Полякова — кандидат історичних наук, доцент, проректорка з наукової, інноваційної роботи та міжнародної співпраці, заступниця голови оргкомітету;
👨🏼‍🎓🇺🇦 Павло Берназ — кандидат юридичних наук, доцент, старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу протидії шахрайству управління карного розшуку ГУНП в Одеській області, експерт НАЗЯВО;
👨🏼‍🎓🇬🇧Dr Anastasiia Yakovenko — старша викладачка University of Sheffield, Велика Британія;
👨🏼‍🎓🇵🇱 Prof. Aleksander Ostenda — доктор філософії, ректор Academy of Silesia, Польща;
👨🏼‍🎓🇱🇹 Вігінтас Гонтіс — директор Інституту Союзу вчених Литви, м. Вільнюс, Литва.

💙💛 Атмосфера конференції була наповнена науковим ентузіазмом, щирою зацікавленістю та прагненням до пізнання. Усі учасники — від першокурсника до почесного професора — були сповнені натхнення, ідей та амбіцій змінювати світ на краще.

🌍📚 Під час пленарного засідання своїм досвідом, напрацюваннями та інноваційними розробками поділилися молоді вчені з України, Чехії, Греції, Естонії, Азербайджану.

🎓✊🏻Модераторами виступили:
🇺🇦🧑🏼‍💻 Олександр Кирієнко — старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання, Голова Ради молодих вчених МДПУ імені Богдана Хмельницького, перший заступник голови Ради молодих вчених при Запорізькій обласній державній адміністрації;
🇺🇦🧑🏼‍💻 Євген Топалов — старший викладач кафедри германської філології та методики викладання германських мов факультету суспільно-гуманітарних наук та права МДПУ, член Ради молодих вчених університету.

🎓✅ Конференція продовжилася плідною роботою в секціях за ключовими сучасними напрямами:
🔺Лідерство, управлінські технології, цифрова трансформація;
🔺ІТ в освіті, науці та економіці;
🔺Інноваційні методи навчання та математика;
🔺Соціально-педагогічний супровід;
🔺Сталий розвиток і природничі науки;
🔺Географія та туризм;
🔺Соціальні та гуманітарні науки;
🔺Фізичне і ментальне здоров’я в умовах глобальних змін.

🥳🏆 Особливе місце зайняла презентація результатів I туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Конкурс засвідчив високий рівень підготовки студентів, їхню аналітичну глибину та інтелектуальну зрілість.

💐🏛Ця конференція стала не просто подією — вона стала духовним і науковим майданчиком, де народжуються нові ідеї, формується молодіжна наукова спільнота і кристалізується бачення майбутнього.

‼️🏆Ми пишаємось кожним учасником і впевнені: ці молоді дослідники — рушійна сила майбутніх змін.

👏🏻🇺🇦 Щиро дякуємо всім, хто долучився до організації та участі у цьому масштабному заході. Ваша праця, завзятість і віра у науку — це вклад у сильну, інноваційну, процвітаючу Україну!


Підписано закон про підтримку наукової роботи в закладах вищої освіти | Міністерство освіти і науки України
https://mon.gov.ua/news/pidpysano-zakon-pro-pidtrymku-naukovoi-roboty-v-zakladakh-vyshchoi-osvity?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR68AlWY4ZFhr6hJ7wjRPhF1O_gR2vaCxL_FLEq3OlpIQENBnJz4CgHj2EjizA_aem_5J90DKV2sjvcdK51ggi2mQ&v=67f5393554597


ШАНОВНІ МОЛОДІ НАУКОВЦІ!
 
🏛️📚 Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького запрошує Вас взяти участь у I Науково-практичній конференції з міжнародною участю «Міждисциплінарний діалог: Молодь. Наука. Інновації».

✅🤝🏻 Метою конференції є сприяння обміну науковими ідеями та результатами досліджень молодих вчених, студентів, аспірантів; сприяння розвитку інноваційного потенціалу молоді; встановлення наукових зв’язків;  обговорення актуальних наукових та суспільних проблем; підвищення інтересу молоді до наукової діяльності.

👩🏻‍💻🚀Захід спрямований на популяризацію науки серед молоді та залучення її до наукових досліджень.

💡📖НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:
🔺Лідерство, управлінські технології та цифрова трансформація в бізнесі та освіті.
🔺Цифрова трансформація: ІТ в освіті, науці та економіці.
🔺Інноваційні методи навчання та математика.
🔺Соціально-педагогічний супровід особистості: досвід, практика, інновації.
🔺Сталий розвиток і природничі науки: від теорії до практики.
🔺Географія та туризм у часи кризи: адаптація, відновлення, перспективи.
🔺Актуальні питання соціальних і гуманітарних наук.
🔺Фізичне і ментальне здоров’я в умовах глобальних змін: адаптація, інновації, розвиток.

💻🇺🇦 Конференція пройде у змішаному форматі.

📌Програма конференції передбачає такі заходи:
18 квітня 2025 року
✅10.00 Відкриття
✅10.30-12.30 Пленарне засідання
✅13.00-16.00 Секційні засідання; Презентація результатів I туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових  робіт.
 
🔗👩🏼‍🎓Для участі у заходах практичного спрямування просимо зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/621SrsE4VPQ2J7LS7
 
📚‼️ Матеріали конференції будуть опубліковані в збірнику матеріалів конференції «Міждисциплінарний діалог: Молодь. Наука. Інновації» упродовж місяця з дати її проведення.
 
💫📖Учасники конференції матимуть нагоду опублікувати результати власних досліджень у Науковому віснику Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Серія: Педагогіка. Журнал внесенодо реєстру наукових фахових видань України категорії Б (наказ Міністерства  освіти і науки України від 02.07.2020 № 886). Статті подаються тільки в електронній версії (pedagogy@mdpu.org.ua) або завантажуються безпосередньо через інтерфейс OJS (http://ojs.mdpu.org.ua/index.php/nv).

📌🔗Вимоги до оформлення статей – за посиланням:http://magazine.mdpu.org.ua/index.php/nv/about/submissions

🇺🇦🇬🇧Робочі мови конференції: українська, англійська. Участь в конференції безкоштовна. 

🔗💡Для участі в конференції необхідно до 17 квітня 2025 року подати заявку (оформлюється українською або англійською мовами), тези, доповіді за посиланнямна Гугл-форму: https://forms.gle/621SrsE4VPQ2J7LS7

📨Адреса для листування: mspu.conference.1923@gmail.com
📲Телефони для довідок: +380995402954 Анастасія Дьячкова


Оголошено конкурс спільних українсько-литовських науково-дослідних проєктів на 2026–2027 роки | Міністерство освіти і науки України
https://mon.gov.ua/news/oholosheno-konkurs-spilnykh-ukrainsko-lytovskykh-naukovo-doslidnykh-proiektiv-na-20262027-roky