КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ ПРОВЕЛА КРУГЛИЙ СТІЛ
16 січня 2024 року відбувся круглий стіл «Практична підготовка на освітніх програмах спеціальності 053 Психологія: Погляд стейкхолдера»
Організаторами форуму виступили гаранти освітніх програм кафедри психології:
ректор, доцент Фалько Наталя Миколаївна (ОП Психологія. Практична психологія. ОР Магістр),
керівник Центру експертизи і моніторингу якості освітнього процесу, завідувач кафедри психології Прокоф’єва Олеся Олексіївна (ОП Психологія. Клінічна психологія. ОР Бакалавр),
професор Ковальова Ольга Вікторівна (ОП Клінічна і реабілітаційна психологія. ОР Магістр),
доцент Шевченко Світлана Віталіївна (ОП Психологія. Психологічне консультування. ОР Бакалавр),
доцент (ОНП Гарденотерапія. ОР Магістр).
Радо зголосилися до участі у форумі запрошені гості, зовнішні стейкхолдери, випускники:
Шиліна Галина Анатоліївна – кандидат педагогічних наук, керівник управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької обл.
Ткачова Тетяна Сергіївна – фахівець з навчання, оцінки та розвитку персоналу ПрАТ МХП «Оріль-Лідер»
Сіренко Тетяна Василівна – заступниця директора ДЗ Центр психічного здоров’я та реабілітації «Лісова Поляна» МОЗ України
Бреславець Людмила Георгіївна – практичний психолог, арт-терапевт, директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Солоницівської селищної ради
Савченко Наталія Миколаївна – директор ліцею № 16 Мелітопольської міської ради Запорізької обл.
Петров Володимир Миколайович – психолог-волонтер, простір для ВПО Шелтер, випускник ОП Практична психологія
Поліщук Юлія Віталіївна – старший викладач Дніпровського національного університету, дефектолог, логопед, медичний психолог, здобувач ОП Клінічна і реабілітаційна психологія
Нікітіна Ірина Володимирівна – психолог, арт-терапевт, фасилітатор, психолог 2021 року у Дніпропетровській обл., керівник центру розвитку особистості «ПізнавайКА» (м. Кривий Ріг), здобувач ОП Клінічна і реабілітаційна психологія
Прийменко Дмитро Сергійович – кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, здобувач ОП Клінічна і реабілітаційна психологія
Емінова Елла Сергіївна – психолог у Центрі надання психологічної допомоги для українців в Garden Lane Church, Велика Британія, практичний психолог Василівська ЗОШ № 3 І-ІІІ ступенів, психолог-консультант БФ «UA Mental Help”, випускниця ОП Практична психологія
Муха Людмила Вікторівна – волонтер Благодійної організації «Світ українцям», психолог Запорізької початкової школи «Злагода» здобувач ОП Клінічна психологія
Бідованець Олена Юліанівна – головний спеціаліст психічного здоров’я, Державна установа «Центр громадського здоров’я МОЗ України», здобувач ОНП Гарденотерапія
Kлiмeнтьєвa Biктopiя Bячecлaвiвнa – директор з маркетингу ТОВ «ЮКРЕЙН Ізатекс Інвест», холдинг ISATEX INVEST GROUP, здобувач ОП Клінічна та реабілітаційна психологія.
У форумі приймали участь науково-педагогічні працівники з групи забезпечення освітніх програм: доцент Кобильник Лілія Миколаївна, доцент Гузь Наталія Василівна, ст. викл. Мостова Тетяна Олександрівна, а також старший лаборант кафедри психології Ціомашко Світлана Дмитрівна, лаборант Устюгова Яна Едуардівна.
Під час круглого столу були обговоренні вектори співпраці стейкхолдерів і гарантів освітніх програм, механізми і процедури впливу стейкхолдерів на освітню програму і якість освітнього процесу на освітній програмі, зокрема внесення пропозицій до формулювання галузевого і регіонального контексту ОП.
На зустрічі детально обговорювались питання практичної підготовки, зокрема, програми практик на ОР Бакалавр (виробнича практика (психодіагностична), виробнича практика (психопрофілактична), виробнича практика (розвиткова), виробнича практика (з фаху)) та ОР Магістр (виробнича практика з клінічної психології, виробнича практика з реабілітаційної психології, виробнича практика (з фаху)).
Дискусія на круглому столі була побудована навколо питань: Які види активності можуть здійснювати студенти-практиканти на базі установи? Чим можуть допомогти студенти персоналу (психологи, медики)? Що саме можуть розробити студенти, що стане у нагоді і їм, і організації? Що саме може запропонувати установа для організації практики (документація, консультації, діагностика, консультація фахівців з проходження практики, групові форми роботи тощо), враховуючи різні типи установ і онлайн/офлайн режим роботи?
Стейкхолдери наголошували на психодіагностичній і психоедукаційній роботі студента-практиканта, врахування онлайн формату роботи. Петров Володимир запропонував започаткувати для здобувачів спеціальності, які вже працюють за фахом інтервізійні групи. Доц. Прокоф’єва Олеся та директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр № 2» ММР Корець Тетяна обговорили можливість організації курсів підвищення кваліфікації для фахівців ІРЦ на базі кафедри психології.
Результати круглого столу «Практична підготовка на освітніх програмах спеціальності 053 Психологія: Погляд стейкхолдера» будуть обговорені на розширеному засіданні кафедри психології задля урахування зазначених пропозицій у програмах виробничих практик та змістового оновлення у 2024 році освітніх програм Психологія. Клінічна психологія. ОР Бакалавр, Психологія. Психологічне консультування. ОР Бакалавр, Психологія. Практична психологія. ОР Магістр, Клінічна і реабілітаційна психологія. ОР Магістр, ОНП Гарденотерапія. ОР Магістр.
Дякуємо всім учасникам за активну участь і запрошуємо до нових зустрічей!