Сьогодні у суспільстві активно обговорюється питання інноваційного розвитку сучасної освіти, саме цьому була присвячена стратегічна сесія «Освіта України – 30», яка відбулася у Харкові.
Питання. Анатолію Миколайовичу, нам відомо, що нещодавно у Харкові відбулася стратегічна сесія «Освіта України – 30». Національний технопарк з підвищення якості освіти». На цьому заході Ви були співдоповідачем Міністра освіти і науки. Як наразі впроваджуються інноваційні рішення сесії?
Відповідь. Так, дійсно, така подія відбулася цьогоріч. Наш університет брав активну участь як у підготовці, так і проведенні цього масштабного форуму, що об’єднав керівників обласних департаментів (управлінь) освіти і науки, ректорів (директорів) закладів вищої та післядипломної педагогічної освіти. У якості співдоповідача міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, я презентував нову розробку нашого закладу вищої освіти − платформу «TeachHub».
Питання. Що представляє собою ця платформа?
Відповідь. Це інноваційна інтелектуальна платформа. Її мета – об’єднання академічної спільноти закладів освіти різних рівнів на теренах України. Зараз Міністром вже підписано наказ щодо реалізації цього проєкту.
Питання. Завдяки чому, на Вашу думку, університет зміг вийти на такий високий рівень і презентувати інноваційний проєкт загальнодержавного значення?
Відповідь. Насамперед завдяки цілеспрямованій, злагодженій роботі всього колективу закладу, підтримці народного депутата Сергія Минька, міської і обласної влади, Міністерства освіти і науки України. Ми ставимо амбітні цілі – і досягаємо їх. Щорічно Університет підіймається вгору на десятки позицій у рейтингах закладів вищої освіти. Наприклад, за даними популярного академічного рейтингу «ТОП-200 Україна» у 2016 році МДПУ посідав 169 місце серед 200 закладів, а вже у 2021 році – 73 місце! Наш заклад впевнено крокує вперед в освітньому просторі держави, всі звершення знаходять підтримку Міністерства освіти і науки України. За останні три роки в університеті з візитами побували заступники міністра – Максим Стріха, Павло Хобзей, Віра Рогова. Вони мали можливість детально познайомитися із матеріально-технічною базою університету, студентством і колективом працівників та визнали досвід роботи нашого закладу вищої освіти позитивним і новаторським.
Питання. Як працює Університет сьогодні під час запровадження «червоної» зони у Запорізький області. Яка епідеміологічна ситуація у навчальному закладі ?
Відповідь. З 15 жовтня у зв’язку з максимальним «червоним» рівнем захворюваності у регіоні Університет повністю перейшов на дистанційну форму навчання. Зазначу, що за минулий рік ми отримали певний позитивний досвід організації освітнього процесу онлайн. Викладачі та студенти денної та заочної форми працюють переважно на платформі MOODL, яка є динамічним навчальним середовищем, що надає викладачам великий набір інструментів для онлайн-навчання. Заняття проходять згідно з розкладом, і ми впевнені, що якість навчального процесу відповідає вимогам сучасності.
Ми розуміємо високий рівень відповідальності за здоров’я наших працівників і здобувачів вищої освіти, тому в закладі працює комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка уважно відстежує епідеміологічну ситуацію в університеті. На сьогодні відсоток вакцинованих співробітників перевищив 82% і цей процес продовжується.
Зазначу, що особи, які на жаль захворіли, отримують необхідну матеріальну допомогу та моральну підтримку колективу, адже наш девіз: «Більше, ніж університет!», так і є – ми єдина родина.
Питання. З’явилися чутки, що до МДПУ імені Богдана Хмельницького можуть приєднати ТДАТУ імені Дмитра Моторного, і на одному із новинних сайтів Мелітополя розміщено інформацію про так зване «об’єднання». Це чутки чи правда?
Відповідь. У сучасному глобалізованому суспільстві необхідно керуватися об’єктивною і перевіреною інформацією, а не чутками. Ви вже зрозуміли, що МДПУ імені Богдана Хмельницького має власну траєкторію розвитку і впевнено рухається вперед до нових звершень. Наш колектив згуртований, автономний, самодостатній і вже активно готується до святкування 100-річного ювілею Університету. Можливо, ці чутки з’явились на фоні процесу об’єднання університетів сільськогосподарського спрямування у Харкові. ТДАТУ за профілем освітньої діяльності кардинально відрізняється від МДПУ. Тому відповідь очевидна – ні, об’єднання не передбачається. У ТДАТУ зараз важливий період – вибори ректора, побажаємо їм успіху. Звертаюся до всіх ЗМІ: спростовуйте чутки і доводьте до суспільства лише перевірену інформацію!