У п’ятницю, 14 лютого на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького організовані і проведені загальні збори громадської організації «Спілка краєзнавців Мелітопольщини». Це щорічний захід, на якому перед колективом звітується голова правління про діяльність правління організації за звітний рік.
Головуючим зборів був обраний член правління В.Т.Блюмський, а секретарем зборів – член товариства, доктор економічних наук О.А.Марченко. Зі звітною доповіддю виступив голова правління ГО «Спілка краєзнавців Мелітопольщини» В.П. Воровка. Доповідачем наголошено, що на обліку в організації налічується 61 член товариства, з них прийнято в 2019 році рішенням правління 8 осіб. У головній доповіді були означені основні напрями діяльності товариства за 2019 рік та її головні результати. Найбільшими здобутками краєзнавців стали:
- випуск 13 і 14 номерів «Мелітопольського краєзнавчого журналу», в яких надруковано близько 40 статей на різноманітні краєзнавчі тематики;
- проведення циклу краєзнавчо-пізнавальних лекторіїв членами товариства з залученням до доповідей студентів педуніверситету;
- активна участь краєзнавців у становленні і наповненні музею історії православ’я у Мелітополі;
- активна видавнича діяльність членів спілки. З 2012 року видано понад 170 друкованих книг на краєзнавчу тематику, з них понад 20 – у звітному році. Особливу активність проявили члени товариства О.М.Гончаренко, С.І. Авдєєнко, В.М. Усіков та Г.П. Шарій;
- активна екскурсійна діяльність – організовані і здійснені десять краєзнавчих виїздів – до Троїцької балки, Веселянки, Генічеська та Арабатської стрілки, до Заповідника «Кам’яні Могили», до с. Оленівка, Тихонівка, по духовних центрах Анновки і В. Тернівки, до Нововасилівки і Бердянська, до Василівки і Лисої Гори, до Алтагіра;
- участь у формуванні збірки «Знаменні та пам’ятні дати Запоріжжя на 2020 рік», який видає краєзнавчий відділ Запорізької обласної наукової бібліотеки. Краєзнавцями підготовлено і відправлено 29 статей, присвячених пам’ятним датам Мелітополя та ювілеям його видатних людей;
- участь краєзнавців у підготовці регіонального інформаційно-пізнавального видання «Смакує по-мелітопольськи» (Сакун В.В, Гончаренко О.М, Арабаджі О.С., Марченко О.А., Воровка В.П.).
Після доповіді голови правління відбулося жваве обговорення виступу усіма бажаючими членами товариства. В обговоренні активну участь взяли краєзнавці Сакун В.В., Блюмський В.Т., Усіков В.М., Голованова Г.Я.
Обов’язковими питаннями порядку денного у відповідності до Статуту громадської організації були затвердження рішень правління щодо вступу до складу Спілки і виведення зі складу її членів, а також звіт про виконання річного плану діяльності і затвердження плану на поточний рік.
Голова правління Воровка В.П. наголосив на головних заходах, які заплановані. Серед них – випуск 15 та 16 номерів краєзнавчого журналу, організація краєзнавчої вікторини пам’яті О.Г. Харченка для студентів природничо-географічного факультету (11 березня), організація і проведення краєзнавчої конференції до 120-річчя Мелітопольського міського краєзнавчого музею та пам’яті краєзнавця, одного з директорів музею І.П. Курило-Кримчака.
Приємно, що у діяльності «Спілки краєзнавців Мелітопольщини» активну участь беруть і викладачі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького – Крилова А.М., Марченко О.А., Воровка В.П. та його ветерани – Алексєєв О.М., Крилов М.В., Воловник С.В.
Правління ГО «Спілка краєзнавців Мелітопольщини» висловлює щиру вдячність керівництву Університету за плідну співпрацю та допомогу в організації заходів краєзнавчого змісту.