27 листопада 2018 року в Малій академії наук учнівської молоді (м. Мелітополь) відбулось відкрите заняття завідувача кафедри української і зарубіжної літератури кандидата філологічних наук, доцента Шарової Тетяни Михайлівни на тему: «Шевченко єднає світ». Лекція-екскурсія була представлена в Літературному музеї Тараса Шевченка для студентів філологічного факультету спеціальності 014.01 Середня освіта. Українська мова і література та 035.01 Філологія. Українська мова та література.
На відкритому занятті були присутні викладачі кафедри української і зарубіжної літератури кандидат педагогічних наук, доцент В.Г. Зотова, кандидат філологічних наук О.А. Огульчанська та кандидат педагогічних наук, доцент С.В. Шаров. З вітальними словами на адресу гостей Літературного музею звернулася директор МАН Прокопенко О.М. Про особливості Літературного музею та його експонати розповів методист Малої академії наук Ширяєвський О.В. У цей час в МАН була присутня методист міського відділу освіти Ляшок Л.В., яка також підтримала бажання студентів отримувати нові знання під час здобуття вищої освіти.
Під час лекції-екскурсії Тетяна Михайлівна розповідала студентам про життєтворчий літопис Кобзаря, особливості малярської діяльності, ділилася власним досвідом щодо вивчення творчості письменника. Подібні заняття можна проводити з метою професійного розвитку студентів, удосконалення їх компетентностей, національно-патріотичного виховання.
У якості подарунка від колективу кафедри української і зарубіжної літератури директор Малої академії наук Прокопенко О.М. отримала корисні матеріали для архіву музею: книги та електронні засоби навчального призначення за творчістю Тараса Шевченка, які сьогодні активно використовуються в освітньому процесі вищої школи.
Плідна співпраця МДПУ імені Богдана Хмельницького та Малої академії наук у м. Мелітополі надає можливість розширювати кругозір студентів та знайомити викладачів з новими формами занять. Дякуємо адміністрації МДПУ імені Богдана Хмельницького та Малої академії наук у м. Мелітополь за надану можливість провести лекцію-екскурсію на базі Літературного музею Тараса Шевченка.