30 січня в університеті пройшов Вікітренінг, який було проведено кафедрою інформатики і кібернетики для всіх охочих навчитися редагувати статті у Вікіпедії.

 Захід проходив у рамках Вікімарафону, який відбувався з 26 по 30 січня в україномовному розділі Вікіпедії і присвячений 15-річчю української Вікіпедії. Ідея марафону полягає у написанні рекордної кількості нових статей до популярної онлайн-енциклопедії.

 Саме 30 січня українська Вікіпедія святкувала 15-річчя від часу створення першої статті. З цієї нагоди Громадська організація «Вікімедіа Україна» оголосила проведення Вікімарафону з написання нових статей до української Вікіпедії.

Кафедра інформатики і кібернетики вже кілька років організовує заходи присвячені поширенню ідей відкритого знання та освіти засобами Вікітехнологій. У цьому році, як і раніше участь у Вікітренінгу в університеті могли взяти всі охочі. Під час заходу учасники мали можливість створити акаунт у Вікіпедії, налаштувати персональну сторінку, навчитися користуватися візуальним редактором й інструментом перекладу, ознайомитися з основними правилами та настановами Вікіпедії, а також взяти участь у конкурсі найактивнішого учасники Вікітренінгу.

Кілька учасників встигли опублікувати дві статті, а статті з найбільшою кількістю символів опублікувала Людмила Левіна, студентка 1-го курсу Факультету інформатики, математики, економіки спеціальності 015.10 «Професійна освіта: комп’ютерні технології».

25 учасників Вікітренінгу написали загалом 24 статті в український розділ Вікіпедії під час заходу Вікіпедія:Вікімарафон_2019/Статті#у_розділі_українською).

Захід завершився святкування 15-річчя Української Вікіпедії, врученням сувенірів від громадської організації «Вікімедіа Україна» та смакуванням  солодощів і пряників.

Дякуємо всім, хто прийшов на тренінг і зробив подарунок до дня народження Української Вікіпедії, – статтю. Дякуємо всім за підтримку та доброзичливе ставлення!

Залишити відповідь