🇸🇰🇺🇦 З 10 по 14 червня 2025 року в мальовничому містечку Рибниця-на-Погор’ю (Словенія) відбувся міжнародний семінар Re:Connect — простір для відновлення, професійного зростання та міжкультурної співпраці для фахівців, які працюють з молоддю у складних суспільних умовах.

🎓🏛️ Участь у цьому заході взяли викладачі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького:
✅👨🏼‍🎓 Євген Топалов, старший викладач кафедри германської філології та методики викладання германських мов,
✅👩🏼‍🎓 Тетяна Мостова, кандидатка психологічних наук, старша викладачка кафедри психології,
✅👩🏻‍🎓 Ганна Варіна, старша викладачка кафедри психології.

🧩🇪🇺 Семінар Re:Connect був організований NGO VitaTiim (Естонія) за підтримки програми Erasmus+ і співфінансування Європейського Союзу.

⭐️‼️ Унікальність семінару полягала у форматі peer-to-peer – рівноправного обміну досвідом Програма семінару Re:Connect поєднала в собі баланс між тілом, розумом і спільнотою, відкриваючи учасникам простір для цілісного розвитку.

📆🧘🏼‍♀️Протягом п’яти днів вони занурювались у комплексні практики, що охоплювали майндфулнес, психологічну трансформацію, творчість, тілесну роботу та професійний обмін.

🦋🙌🏻 Психологічний блок включав трансформаційну психологічну гру «Розправ крила» (автори: Ганна Варіна, Світлана Шевченко), соціальні медитації, рефлексивні практики та створення особистого безпечного простору для проживання емоцій.

🎤💭 Важливе місце у програмі займав діалог: навчання ненасильницькій комунікації (NVC), сесії автентичного спілкування (Authentic Relating) та робота з метафоричними картами допомагали встановити глибокі міжособистісні зв’язки. Іншою важливою темою стала практика “4 levels of listening” – метод глибинного слухання, що навчає чути не лише слова, а й зміст між рядками, емоції, потреби та потенціал взаємодії.

🖼️🔥Творчі формати – колажі, тілесні імпровізації, танцювальна терапія та навіть простори «нічого не роблення» – відкривали нові шляхи до самовираження та відновлення. Заключна частина семінару була присвячена освітньому обміну: учасники спільно проєктували нові підходи до молодіжної роботи, обговорювали впровадження травма-інформованих практик в освіту, та вибудовували стратегії подальшої співпраці.

🇺🇦🎓 Участь представників МДПУ у Re:Connect стала не лише можливістю професійного зростання, а й прикладом інтеграції українського досвіду у європейський контекст.

🇪🇺‼️Викладачі університету не просто долучилися до семінару, а активно формували його зміст, поділилися авторськими напрацюваннями (Т-гра «Розправ крила») та глибоко занурились у процес співтворення.

💛💙Цінності, які лягли в основу Re:Connect – стійкість, довіра, спільнота, мир та людяність – мають особливу важливість для України сьогодні. Вони є фундаментом для підтримки молоді, формування безпечного освітнього простору та психологічного відновлення.

👏🏻🇪🇺 Ми щиро вдячні команді VitaTiim, європейським партнерам та організаторам проєкту за створення глибокого та натхненного простору Re:Connect.

🇺🇦👩🏻‍🎓 Наші викладачі повертаються з новими ідеями, інструментами та силою – ділитися, надихати та змінювати на краще.